اینجیر دیزاین

کلینیک مهرآذین

موقعیت : تهران_بوکان
مساحت : 220 متر مربع
سبک طراحی :  مدرن
تاریخ انجام پروژه : زمستان و بهار 1401_1400

روزی در قسمت شمالی شهر تهران، در محله‌ی تجریش، یک کلینیک زیبایی به نام «کلینیک مهر» تصمیم به تغییر گرفت. مأموریت ما در اینجیر، طراحی داخلی کلینیک در کوتاه‌ترین زمان و کمترین هزینه‌ی ممکن بود. در نتیجه، ما تنها دو روز فرصت داشتیم تا طراحی کلینیک را به اتمام برسانیم. همچنین، کارفرما خواستار این بود که خودش پروژه را اجرا کند و ما تنها مسئول نظارت بر اجرای درست طرح بودیم. از همان لحظه‌ای که متوجه شدیم در طراحی این پروژه با محدودیت‌های زمانی و مالی روبه‌رو هستیم، احساس کردیم که این چالش برای ما فرصتی است تا با خلاقیت و نبوغ خود، کاری بی‌نظیر و منحصربه‌فرد را به انجام برسانیم. پس از سال‌ها کار درحوزه‌ی معماری، این پروژه برای خود ما نیز درس بزرگی داشت تا بار دیگر قدرت معماری برای ما یاداور شود، که چطور یک طراحی ساده می‌تواند کامل و متناسب با فضا باشد و تغییرات بزرگی ایجاد کند. عکس‌های پیش از طراحی این پروژه گواه این حرف است.

تصاویری که مشاهده می‌کنید مربوط به قبل از طراحی و بازسازی کلینیک است.

برای مشاهده تصاویر با ابعاد بزرگ روی آن کلیک کنید.

طراحی

در طراحی فضاهای مختلف کلینیک از پالت رنگی متنوعی استفاده کردیم تا علاوه بر تعریف بخش‌های مختلف به انرژی و پویایی فضا بیفزاییم.

برای مشاهده تصاویر با ابعاد بزرگ روی آن کلیک کنید.

اجرا توسط کارفرما

در این پروژه ما فقط طراح بودیم و اجرا برعهده خود کارفرما بود و در نتیجه اجرای نهایی در انتخاب رنگ‌ها با طراحی کمی متفاوت اجرا شد.

برای مشاهده تصاویر با ابعاد بزرگ روی آن کلیک کنید.