اینجیر دیزاین

تغییر چیدمان و دکوراسیون خانه با کم‌ترین هزینه یکی از راه‌های ساده برای  زیبایی خانه است. با تغییر چیدمان می‌توانید فضای خانه را بهتر استفاده کنید، به محیط طراوت ببخشید و حس خوبی را در خود و خانواده‌تان ایجاد کنید.

طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی بر خلاف ظاهر ساده‌ای که دارد، بسیار پیچیده است و نیاز به دقت و دانش فراوان درباره تک تک عناصری که در آن به‌کار می‌رود دارد.

ساخت و ساز ساختمان یکی از پیچیده‌ترین و مهم‌ترین فعالیت‌های انسانی است که نیاز به دانش، تجربه، هنر و تکنولوژی دارد. ساخت و ساز ساختمان شامل طراحی، برنامه‌ریزی، اجرا، نظارت و تحویل پروژه‌های ساختمانی است که می‌توانند مسکونی، تجاری، صنعتی، عمومی یا خاص باشند.

ساخت و ساز ساختمان یکی از پیچیده‌ترین و مهم‌ترین فعالیت‌های انسانی است که نیاز به دانش، تجربه، هنر و تکنولوژی دارد. ساخت و ساز ساختمان شامل طراحی، برنامه‌ریزی، اجرا، نظارت و تحویل پروژه‌های ساختمانی است که می‌توانند مسکونی، تجاری، صنعتی، عمومی یا خاص باشند.

سبک معماری مدرن یک سبک پرطرفدار بوده که در اولین نگاه به‌راحتی قابل شناسایی است اما هنگامی که بخواهیم از آن سخن به میان بیاوریم، مسائل، کمی از آنچه دیده می‌شود پیچیده‌تر می‌شوند.

معماری مدرن همچون شاعری است که سرود می‌خواند؛ سرودی از نوآوری، پایداری و زیبایی‌شناسی که در هر خط و خم سازه‌هایش داستانی نو برای گفتن دارد. در دنیای پرتحول امروز، معماری مدرن نه‌تنها نمایانگر سبکی کاربردی و زیبا است، بلکه بیانگر تکامل فناوری، پایداری محیطی و تجلی فرهنگی جامعه نیز است.

طراحی داخلی حمام

در خانه‌های مدرن امروزی همه بخش‌ها براساس اصول معماری و با جزئیات کامل ساخته می‌شود. طراحی داخلی حمام هم موضوع بسیار مهمی است که در معماری مدرن بیشتر از معماری کلاسیک به آن پرداخته شده و در خانه‌های جدید حمام محیطی کاربردی‌تر نسبت به گذشته است.

جدیدترین‌ها همیشه برای بیشتر مردم مهم بوده است. حال وقتی صحبت از رستوران می‌شود این اهمیت بیشتر نیز خواهد شد. رستوران‌ها و فضاهای داخلی آن‌ها ارتباط مستقیمی با حس‌وحال مشتری‌های آن دارند. از طرفی دیگر به‌روز بودن در طراحی رستوران می‌تواند باعث جذب مشتریان جدید نیز شود.

بازسازی خانه، فرآیندی است که طی آن، فضای زندگی خود را تجدید و تغییر می‌دهیم تا نه تنها زیبایی و کارایی آن را افزایش دهیم، بلکه به معنای واقعی کلمه، به زندگی‌مان حسی نو دهیم. این کار نه فقط یک تغییر فیزیکی در ساختار و ظاهر خانه است، بلکه تاثیری عمیق بر روحیه، سبک زندگی و حتی بهره‌وری ساکنان دارد.

در عصر مدرن، خلاقیت و نوآوری امری لحظه‌ای است؛ این یعنی ما با بی‌نهایت ایده طرفیم که می‌تواند به چیدمان آشپزخانه مطابق جدیدترین متد کمک کند. در این عصر هیچ چیز از مد افتاده و دورانداختنی وجود ندارد، بلکه در برخی مواقع ظروف و اسبابی که از مادربزرگمان به یادگار نگه داشته‌ایم نیز می‌تواند جلوه‌ای خاص به فضای آشپزخانه‌مان بدهد.

همه افراد شاغل روزانه زمان زیادی را در محیط کار خود سپری می‌کنند و به همین دلیل طراحی اصولی فضای اداری در عصر حاضر از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. داشتن دفترکار با دیزاین مناسب می‌تواند به بهبود روحیه کارمندان و تعامل بهتر در محیط کار کمک کند، اگر طراحی داخلی دفاتر اداری به درستی و مطابق با اصول زیبایی شناسی و معماری انجام شود به صورت مستقیم می‌تواند بر کیفیت و کارایی پرسنل شرکت تاثیر مثبت داشته باشد.

شرکت‌ها و اداره‌ها جز مکان‌هایی هستند که اغلب ما انسان‌ها روزانه زمان زیادی را در آنجا سپری می‌کنیم به‌همین دلیل طراحی این محیط‌ها باید براساس اصول معماری انجام شود تا فضا به لحاظ راحتی و کاربردی بودن متناسب با نیاز سازمان و پرسنل باشد.

معرفی سبک معاصر

با تغییرات گسترده‌ای که در روند زندگی مردم پدید می‌آید، سبک‌های متعددی نیز وارد عرصه‌ی هنر و معماری می‌شوند، سبک معاصر نیز یکی از سبک‌هایی است که شامل طیف وسیعی از سبک‌های ساختمان‌های امروزی است که غالباً کاملاً متفاوت از یکدیگر و متمایز از آنچه که قبلاً بوده، هستند.

معرفی سبک مراکشی

سبک مراکشی سبکی مشهور و از زیر شاخه‌های معماری اسلامی است. ریشه‌های این سبک تاریخی در کشور مراکش قرار دارد؛ مراکش کشوری در آفریقای شمالی است که مردمانی بسیار خون‌گرم و مهمان‌نواز دارد. طرف‌داران سبک مراکشی، آن را یک سبک غنی از لحاظ مادی و معنوی می‌دانند.

معرفی سبک مینیمال

در جهان پیچیده و شلوغ امروزی، انسان همواره به دنبال راهی برای رسیدن به آرامش و سادگی است. یکی از مدرن‌ترین سبک‌های طراحی، سبک مینیمال است که بر روحیات انسانی تمرکز زیادی دارد. ‌ این سبک در واقع یک جنبش هنری است که در قرن بیستم  و اوایل قرن بیست و یکم روی کار آمد.

معرفی سبک کلاسیک

حتماً تابه‌حال واژه کلاسیک بارها به گوشتان خورده است و تا حدود زیادی از ویژگی‌های آن باخبر هستید. از زمانی که بشر معماری را یاد گرفته است، همواره به دنبال یافتن سبک‌های متعددی متناسب با زمانه، اقلیم، فرهنگ و تاریخ زمان خود بوده است. سبک کلاسیک، یکی از سبک‌های رایج امروزی است.

نمای کلاسیک چیست؟

ازآنجایی‌که طراحی نما یکی از حوزه‌های بسیار جذاب در طراحی معماری است، این مهم در سراسر جهان اهمیت ویژه‌ای دارد و زمان بسیاری صرف آن می‌شود. همان‌طور که می‌دانید، نمای هر ساختمان اولین منظره‌ای است که مخاطب از آن ساختمان می‌بیند و می‌تواند تأثیر بسیار زیادی در نظر افراد راجع به آن داشته باشد.

معرفی سبک باروک

اگر اهل هنر باشید، حتماً تابه‌حال کلمه‌ی باروک را بارها شنیده‌اید و تا حدودی با ویژگی‌های این سبک آشنا هستید. از زمانی که بشر هنر معماری را آموخت و به دنبال افزایش کیفیت فضایی بود، همواره در تلاش بود تا سبک‌های متنوع و جدیدی را متناسب با زمانه، اقلیم، فرهنگ و تاریخ زمان خود امتحان کند.

آجر، یکی از متریال‌های محبوب در معماری است. این متریال در معماری سنتی ایرانی دارای محبوبیت بسیار بالایی است و امروزه نیز در ابعاد و اشکال مختلف تولید شده و در نمای خارجی و داخلی بسیار مورداستفاده قرار می‌گیرد. ازآنجایی‌که نما ویترین هر ساختمانی است و اولین نگاه بیننده به ساختمان در نمای آن محدود می‌شود، لذا نما باید تأثیری مثبت بر او گذاشته و وی را به سمت خود جذب کند.

. قابلیت سنگ‌های ساختمانی برای مقاومت در برابر پوسیدگی، تغییرات دما و قالب، آن‌ها را به یکی از گزینه‌های عالی برای استفاده در پروژه‌های ساختمانی تبدیل کرده است. ازآنجاکه سنگ‌ها در برابر رطوبت مقاوم هستند، در محیط‌های مرطوب نیز می‌توان از آنها استفاده کرد.

امروزه می‌توان از طریق رنگ موردعلاقه در دکوراسیون منزل به شخصیت افراد پی برد. سلیقه‌ی افراد در انتخاب رنگ دکوراسیون منزل متفاوت است؛ ممکن است شخصی رنگ سبز را برای دکوراسیون منزلش بپسندد، شخصی رنگ قرمز را انتخاب کند یا رنگ آبی موردعلاقه‌ی کسی باشد.

معرفی سبک هندی

از زمانی که بشر معماری را آموخت، در تلاش بود تا سبک‌های جدیدی را امتحان کند. سبک‌های متعددی بنا بر زمانه، اقلیم، فرهنگ و حتی اقتصاد یک سرزمین به وجود می‌آمدند و آثار جدیدی را رقم می‌زدند.

معماری ایرانی با ویژگی‌های منحصر‌به‌فردش، از دیرباز موردتوجه جهانیان بوده است. پیشینه‌ی معماری سنتی ایران به هزاره‌ی هفتم قبل از میلاد مسیح باز می‌گردد. تناسبات بامفهوم، رعایت نکات و مسائل فنی، محاسبات دقیق و تزیینات به‌جا و زیبا، همه‌وهمه، حاصل هنر دست استادکاران باتجربه و زبده‌ی ایرانی است که مهندسان و متخصصان امروزی را نیز مبهوت خود کرده است.

معرفی سبک سوئدی

اگر اهل هنر بوده و  به سبک‌های مختلف هنر و معماری علاقه‌مند باشید، حتماً تا ‌به ‌حال یک‌بار عبارت سبک سوئدی به گوشتان خورده است. از زمانی که بشر با علم و هنر معماری آشنا شد، همواره به دنبال آن بود تا سبک‌های جدیدی را وارد این حوزه کند. ظهور هر سبکی به عواملی چون فلسفه، جهان‌بینی و اقلیم وابسته است.

طراحی اصولی دفتر کار از مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار در موفقیت دفتر کار است. به‌طورکلی می‌توان گفت که طراحی دفاتر کاری رابطه بسیار نزدیکی با عملکرد، برنامه‌های بلند‌مدت و کوتاه‌مدت، ساعات کاری و روحیه کارکنان آن‌ها دارد.

معماری به‌عنوان یکی از قدیمی‌ترین علوم و هنرها شناخته می‌شود که دارای پیشینه‌ای غنی و کهن است. از زمانی که انسان معماری را شناخت، همواره به دنبال استفاده از آن در فضاهای مختلف بود و تلاش می‌کرد روند تکاملی آن را طی کرده و دگرگونی‌هایی در کیفیت زندگی خود پدید آورد؛ این دگرگونی‌ها سبب شد تا تعریف معماری در فضاها و زمان‌های مختلف تغییر کند.

امروزه دیگر داشتن یک آشپزخانه‌‌ بزرگ لزوما نشانه‌ی کاربردی بودن و طراحی خوب آن فضا نیست. به‌عبارتی بزرگ بودن فضای آشپزخانه نشانه‌ی خوب و مدرن بودن آن نیست. در برخی موارد با داشتن یک آشپزخانه کوچک می‌توان بیش‌ترین کارایی و لذت را از فضای مورد نظر برد.

اتاق‌خواب محل آرامش و استراحت است؛ ازاین‌رو چیدمان اتاق‌خواب در بحث طراحی دکوراسیون داخلی دارای اهمیت بسیاری است. با یک دکوراسیون شیک و چیدمان اصولی می‌توان این فضا را به زیباترین و جذاب‌ترین بخش خانه تبدیل کرد

کاربرد شیشه در معماری ساختمان به دیرباز برمی‌گردد؛ با بررسی آثار معماری گذشتگان می‌توان قدمت این متریال را در معماری دریافت. امروزه نیز شیشه به  یکی از محبوب‌ترین و پرکاربردترین مصالح ساختمانی تبدیل شده است که دارای ویژگی‌های متنوعی است.

طراحي فضاي سبز، موضوعی تخصصي محسوب می‌شود که در ظاهر ساده به‌نظر می‌رسد. به همین دلیل متاسفانه افراد غیرمتخصص نیز احساس می‌کنند از عهده‌ی انجام این کار بر می‌آیند. اصول طراحی فضای سبز و محوطه‌سازی شامل مواردي همچون: تحليل، برنامه‌ريزي، طراحي، مديريت در اجرای پروژه‌ها و در نهایت نظارت بـر محيط‌هاي طبيعي و ساخته‌شده به دست انسان می‌شود. متخصصان اين رشته، یا همان طراحان فضای سبز با ساير حرفه‌ها مثل معماري، برنامه‌ريزي شهري و مهندسي عمران ارتباط نزدیک دارند. آن‌ها نقش مهمي در حمايت از محيط زيست و جلوگیر از آسیب به منابع و محیط‌های طبیعی دارند. طراحان فضای سبز بـا در نظر گرفتنِ ضوابط زیست محیطی به نیازهای انسانی پاسخ می‌دهند و پروژه‌هايي را طراحـي و اجـراي می‌کنند.

انجام دادن پروژه‌های طراحی داخلی کافه و رستوران‌ها با وجود چالش‌هایی که دارد اما یکی از جذاب‌ترین پروژه‌ها برای طراحان داخلی محسوب می‌شود. بنابراین اگر به دنبال راهکارهایی جهت طراحی کافه و رستوران مدرن هستید، باید این نکته را در نظر بگیرید که نحوه‌ی طراحی کافه و رستوران نسبت مستقیمی با جذب مشتری دارد. در واقع طراحی مناسب این فضاها می‌تواند فروش شما را به‌شدت افزایش دهد.

به‌طور کلی دکوراسیون داخلی به ترکیبی از علم و هنر گفته می‌شود که هدف از انجام آن تنظیم و زیباسازی فضای داخلی طبق سلیقه و نیازهای افراد است. برای اجرای سبک‌های دکوراسیون داخلی در یک فضا استفاده از پارچه‌های مختلف، رنگ‌های مرتبط و هماهنگ با یکدیگر و نورپردازی داخلی صحیح بسیار اهمیت دارد. بنابراین برای انتخاب یکی از سبک‌های دکوراسیون داخلی، می‌توان با مشورت از یک معمار یا با مطالعه‌ی مقالات و منابع به‌روز معماری کمک گرفته تا به نتیجه‌ی دلخواه رسید. شاید فکر کنید که طراحی دکوراسیون داخلی تنها برای فضای داخلی منازل قابل اجراست، اما باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که طراحی دکوراسیون داخلی برای هر فضایی مثل فضاهای اداری و دفتر کار، هتل‌ها، مراکز درمانی، و حتی پارک‌های سربسته و تراس‌ها نیز ضروری است.

اصول طراحی داخلی

طراحی داخلی به‌عنوان یک هنر و صنعت در دنیا شناخته شده که شامل بهینه‌سازی فضای داخلی ساختمان‌ها جهت انجام فعالیت‌های روزمره، زندگی، کار و تفریح می‌شود. بنابراین اگر شما قصد داشتن یک زندگی راحت در فضاهای مختلف را داشته باشید، بدون رعایت اصول طراحی داخلی تقریبا غیرممکن است.

امروزه طراحی داخلی به مسئله‌ای بسیار مهم در طراحی بناهای مختلف تبدیل شده است. استفاده بهینه از فضا و ایجاد زیبایی بصری، از جمله مزایای یک طراحی داخلی مطلوب است.

آشپزخانه، یکی از مهم‌ترین فضاهای خانه است که به‌دلیل تأثیر مستقیمی که بر سلامت و رفاه خانواده دارد، طراحی آن بسیار حائز اهمیت است. شما اگر بخواهید به خانه‌ای جدید اسباب کشی کنید یا درصورتی که قصد بازسازی خانه‌ی فعلی خودتان را داشته‌باشید، مطالعه و آگاهی درباره‌ی اصول کلی، ابعاد استاندارد عناصر و نکات کلیدی طراحی آشپزخانه به شما در درک بهتر چیدمان وسایل و دکوراسیون آشپزخانه کمک می‌کند. در نهایت شما با اطلاعات کلی که در جهت نکات کلیدی طراحی آشپزخانه به‌دست می‌آورید و با مشورت طراحان داخلی، طبق نیازها، نظر و سلیقه‌ی شخصی طراحی آشپزخانه‌ی خود را به نتیجه‌ی دلخواه نزدیک‌تر می‌کنید

معرفی معماری فولدینگ

از زمانی که بشر با علم و هنر معماری آشنا شده است، سبک‌های متفاوتی به این حوزه وارد شده‌اند. انسان همواره در تلاش بوده است تا بهترین سبک را بنا به زمان، اقلیم، تاریخ، جامعه و فرهنگ خود، برای معماری بناهای مختلف انتخاب کند. یکی از سبک‌های نوینی که در اواخر قرن بیستم روی کار آمد، سبک معماری فولدینگ بود. لایه‌لایه‌ای بودن، انعطاف‌پذیری و دوری از مرکزگرایی، از مشخصات این سبک است.

سبک پست مدرن، نامی آشنا برای هنردوستان، هنرجویان و به‌خصوص مهندسان معمار است. از زمانی که بشر مهرازی (بازی با هندسه، مهندسی) را آموخت، سبک‌های گوناگونی برای نمایش هنر معماری به وجود آمد. این سبک‌ها باتوجه‌به فاکتورهای متعددی مثل زمان، اقلیم، نیازهای فرهنگی و تاریخی، مهارت‌های فنی و پیشرفت‌های جوامع بشری به وجود آمدند و به ‌مرور زمان طرف‌داران خاص خود را پیدا کردند.

معرفی سبک پست مدرن

سبک پست مدرن، نامی آشنا برای هنردوستان، هنرجویان و به‌خصوص مهندسان معمار است. از زمانی که بشر مهرازی (بازی با هندسه، مهندسی) را آموخت، سبک‌های گوناگونی برای نمایش هنر معماری به وجود آمد. این سبک‌ها باتوجه‌به فاکتورهای متعددی مثل زمان، اقلیم، نیازهای فرهنگی و تاریخی، مهارت‌های فنی و پیشرفت‌های جوامع بشری به وجود آمدند و به ‌مرور زمان طرف‌داران خاص خود را پیدا کردند.

می‌توان گفت اجرای بام سبز بر بام خانه‌ها به قرن بیستم و به زمانی برمی‌گردد که مردم بین‌النهرین درخت و درختچه‌هایی را در بالاترین نقطه‌ی زیگورات‌ها پرورش می‌دادند تا نشانه‌ی سرسبزی و زندگی را حفظ کنند و بعد از آن نیز، برخی از خانه‌های اروپایی با اجرای بام سبز سقف‌هایی با پوشش چمن می‌ساختند، اما امروزه در مناطق دارای آب‌وهوای گرم و شهرهای بزرگ که افراد ساکن در آن به فضای سبز دسترسی زیادی ندارند،

معرفی سبک مدرن

قطعاً تابه‌حال واژه مدرن بارهاوبارها به گوشتان خورده است و تصور کنید که همه چیز را راجع‌به این سبک می‌دانید. بحث مدرنیته، امروزه در جوامع بشری دارای طیف‌های گسترده‌ای است که بسیاری از علوم و فنون و حتی هنر را در بر می‌گیرد. از زمانی که انسان آموخت که معماری چیست، پس از آن سبک‌ها و روش‌های گوناگونی در جهان، در حوزه معماری به وجود آمد.

طراحی داخلی آشپرخانه - قلب خانه آشپزخانه قسمتی بسیار مهم از هر خانه است و به‌عنوان قلب خانه شناخته می‌شود. این فضا علاوه بر انجام فعالیت آشپزی، مکانی است که افراد خانواده در آن گرد هم می‌آیند و لحظاتی از زندگی را با یکدیگر به اشتراک می‌گذارند.

دکوراسیون داخلی یکی از عوامل مهم در ایجاد فضای زیبا و منحصر‌به‌فرد در داخل ساختمان‌ها است. در طراحی دکوراسیون داخلی، سبک‌های مختلف تأثیر مستقیم و قابل توجه‌ای بر احساسات و تجربه‌ی کاربران دارد.

همه چیز درباره‌ی طراحی داخلی یک نشیمن کوچک و ویژگی‌های طراحی نشیمن. چگونه می‌توانیم فضای نشیمن کوچک خود را در ظاهر بزرگ‌تر و دل‌بازتر نشان دهیم. ترفندهایی برای دکوراسیون نشیمن‌های کوچک. ایده‌های کاربردی و کم‌هزینه برای طراحی داخلی فضاهای کوچک. ما در این مقاله بهترین راهکارها را برای چیدمان دکوراسیون داخلی ارائه می‌دهیم.

ویترین یکی از عوامل اصلی جذب مشتری و ایجاد اولین ارتباط بین فروشنده و مشتری است. طراحی مناسب ویترین مغازه‌ها، به‌عنوان یک ابزار بازاریابی و تبلیغاتی، نقش بسیار مهمی در جذب مشتریان و افزایش فروش دارد.

همه چیز درباره‌ی طراحی داخلی یک نشیمن کوچک و ویژگی‌های طراحی نشیمن. چگونه می‌توانیم فضای نشیمن کوچک خود را در ظاهر بزرگ‌تر و دل‌بازتر نشان دهیم. ترفندهایی برای دکوراسیون نشیمن‌های کوچک. ایده‌های کاربردی و کم‌هزینه برای طراحی داخلی فضاهای کوچک. ما در این مقاله بهترین راهکارها را برای چیدمان دکوراسیون داخلی ارائه می‌دهیم.

همه چیز درباره‌ی طراحی داخلی یک نشیمن کوچک و ویژگی‌های طراحی نشیمن. چگونه می‌توانیم فضای نشیمن کوچک خود را در ظاهر بزرگ‌تر و دل‌بازتر نشان دهیم. ترفندهایی برای دکوراسیون نشیمن‌های کوچک. ایده‌های کاربردی و کم‌هزینه برای طراحی داخلی فضاهای کوچک. ما در این مقاله بهترین راهکارها را برای چیدمان دکوراسیون داخلی ارائه می‌دهیم.