اینجیر دیزاین

ویلای 70 ساله

موقعیت : تهران_اوشان فشم
مساحت ویلا : 160 متر مربع
سبک طراحی : تلفیق ایرانی و مدرن
تاریخ انجام پروژه : پاییز 1400

ما در طراحی داخلی ویلای 70 ساله سعی کردیم تا با تلفیق معماری ایرانی و مدرن، هم اصالت خانه را حفظ کنیم و هم به نیازها و سلیقه انسان مدرن پاسخ بدهیم.

شرایط پروژه قبل از طراحی و بازسازی

تصاویری که در زیر مشاهده می‌کنید شرایط قبل از بازسازی ویلا و محوطه آن است. ویلا بیش از 70 سال از عمرش میگذشت و سالیان زیادی بود که به حال خود راها شده و امکان سکونت در آن به هیج وجه وجود نداشت. ما سعی کردیم در این پروژه با در نظر گرفتن نیازهای انسان مدرن و همچنین حفظ اصالت و هویت بنا طراحی را انجام دهیم.

برای مشاهده تصاویر با ابعاد بزرگ روی آن کلیک کنید.

طراحی داخلی

رنگ آبی فیروزه‌ای، آجر ، فرش با نقوش اصیل ایرانی، مبلمان با دسته های چوبی از جمله عناصری هستند که خانه‌ای ایرانی را در ذهن ما تداعی می‌کند. ما با وارد کردن این عناصر در طراحی مدرن و مینیمال سعی کردیم همچنان حس و حال خانه‌ای ایرانی را حفظ کنیم.

برای مشاهده تصاویر با ابعاد بزرگ روی آن کلیک کنید.

در طراحی داخلی، یکی از فضاهای ویلا نشیمنی نه چندان بزرگ با پنجره‌ای کوچک بود که به دلیل سقف کوتاه و کم نور بودن، فضای موجود برای کاربر چندان دلچسب نبود و احساس خفگی القا میکرد و دقیقا پشت یکی از دیوارهای سلب همین فضا درخت گردوی زیبا و قدیمی وجود داشت. در طراحی و بازسازی ویلا ما برای دلباز تر کردن این فضا و ترغیب کاربر برای استفاده از آن، یک پنجره سرتاسری رو به درخت گردو باز کردیم که هم درخت و هم منظره باغ را قاب میکند.

برای مشاهده تصاویر با ابعاد بزرگ روی آن کلیک کنید.

طراحی محوطه

در طراحی فضای خارجی ویلای70ساله در ابتدا چند نقطه کاربردی مثل آلاچیق ، آتشکده ، زمین بازی و استخر را در نظر گرفتیم و سپس این نقاط را با توجه به کاربری که دارند در محوطه جای گذاری کردیم و در مرحله بعد آن‌ها را با کمک خطوطی (مسیرها) به هم مرتبط کردیم. یک مسیر هم برای پیاده روی در نظر گرفته شد که از کل محوطه عبور می‌کند و کاملا متناسب با توپوگرافی زمین شکل گرفته است.

برای مشاهده تصاویر با ابعاد بزرگ روی آن کلیک کنید.

برای درک بهتر ویلا پیشنهاد می‌کنیم ویدئو را تماشا کنید.