اینجیر دیزاین

تغییر چیدمان و دکوراسیون خانه با کم‌ترین هزینه یکی از راه‌های ساده برای  زیبایی خانه است. با تغییر چیدمان می‌توانید فضای خانه را بهتر استفاده کنید، به محیط طراوت ببخشید و حس خوبی را در خود و خانواده‌تان ایجاد کنید. تغییر چیدمان و استفاده از روش‌های ساده برای دکوراسیون خانگی می‌تواند شامل تغییر مکان مبلمان، فرش، میز، صندلی، تابلو، گلدان و سایر وسایل خانه باشد. باید وسایل را بر اساس اندازه و شکل فضای خانه سازمان‌دهی کنید. همچنین در نظر داشته باشید بدیهی است که وسایل را بر اساس نور و رنگ فضای خانه قرار دهید و به جزئی‌ترین مسائل هم دقت کنید. برای زیباتر جلوه دادن خانه و محیط زندگی خود می‌توانید روش‌ها و راهکارهای بسیار کاربردی و جذابی را اجرا کنید که در ظاهر ساده به نظر می‌آیند اما برای یک تغییر در ظرافت خانه جزو بهترین گزینه‌ها هستند.

روش‌هایی که نیازی به هزینه‌های بالا، سرسام‌آور و زمان زیادی نداشته باشند و در اوج راحتی و کارآمدی قرار داشته باشند. ما امروزه در این بخش با در نظر گرفتن راحتی شما همراهان همیشگی و عزیز سایت اینجیر چندتا از فوق‌العاده‌ترین روش‌های ارزان و خلاقانه‌ برای دکوراسیون خانگی را در اختیارتان قرار داده‌ایم. برخی از این روش‌ها عبارتند از: استفاده از گل و گیاه، لامپ‌های متنوع و ریسه‌ها، استفاده از ترکیب رنگ‌های متضاد یا بولد و غیره. با ما بمانید تا در ادامه به شما بی‌آموزیم که چگونه یک خانه‌ی زیبا می‌تواند روحیه و انرژی همه‌ی ما را بالا ببرد، خلاقیت و تفکر ما را تحریک کند، رابطه ما با خانواده و دوستان را بهبود بخشد و کیفیت زندگی ما را افزایش دهد.

استفاده از گل‌های طبیعی و مصنوعی در دکوراسیون خانه

با استفاده از گل‌های طبیعی و مصنوعی دکوراسیون خانه خودرا تکمیل کنید. گل‌ها از جمله ارزان‌ترین و محبوب‌ترین موجودات زنده هستند که در فضای خانه طراوت و تازگی وصف ناپذیری را ایجاد می‌کنند. گل‌های آپارتمانی با طول عمر بالا را برای تغییر دکوراسیون خانه‌ی خود انتخاب کنید. البته برای اینکه گل‌ها جلوه‌ای متفاوت به خانه شما ببخشند، باید از گلدان‌های بسیار متفاوت با رنگ‌بندی‌های متناسب با نوع چیدمان فضا استفاده کنید.

قفسه‌های دکوراتیو و شلف‌ها

قفسه‌های دکوراتیو، تغییرات زیبا و چشم‌گیری در محیط ایجاد می‌کند. یکی از روش‌های کم‌هزینه‌ی دیگر برای تغییر فضای داخلی خانه‌ها، استفاده از شلف‌های دیواری است. این قفسه‌ها علاوه‌بر کاربردهای متفاوت خود، زیبایی فضا را دو چندان نشان می‌دهند. در این قفسه‌ها انواع لوازم دکوراتیو، کتاب و سایر لوازم ضروری قابل نگهداری است. وجود این شلف‌ها در آشپزخانه، اتاق خواب، سرویس بهداشتی، اطراف دیوار تلویزیون و حتی راه‌روها موجب تزئین دیوارها می‌شود. این ایده‌ی کاربردی، به تغییر و زیباتر شدن دکوراسیون اتاق خواب یا سایر نواحی دیگر خانه کمک بسیاری می‌کند.

لوسترها و ریسه‌های مصنوعی در دکوراسیون خانه

با لوسترها و ریسه‌های مصنوعی فضای خانه‌ی خود را نورانی کنید. نور در تغییر دکوراسیون خانه تاثیر بسیار زیادی دارد. به دلیل موقعیت قرارگیری خانه، ممکن است ورود نورهای طبیعی به این فضا به سختی صورت گیرد. به همین دلیل نباید از نورهای مصنوعی غافل شوید. برای تغییر دکوراسیون ارزان اتاق خواب، تزئین آن با ریسه‌های رنگی پیشنهاد می‌شود. این ریسه‌ها با قرارگیری در کتابخانه، روی دیوار، اطراف سقف و غیره، دکوراسیون فضا را متفاوت می‌کنند. همچنین وجود یک آباژور یا لوستر آویز مدرن در یک گوشه‌ی خاص از خانه، فضایی آرامش‌بخش و متفاوت را برای ساکنان آن ایجاد خواهد کرد.

آویزان کردن بشقاب‌های تزئینی و دکوری روی دیوار خانه

با آویزان کردن بشقاب‌های تزئینی و دکوری روی دیوار محیط را متفاوت جلوه بدهید. تابلوهای هنری و نقاشی‌های بسیار زیبا همیشه بخش مهمی از دکوراسیون داخلی هستند. اما یک جایگزین بسیار به صرفه‌تر و زیباتر هم برای کار‌های هنری وجود دارد. بشقاب‌های طرح‌دار، با نقش و رنگ‌های جذاب یکی از روش‌های ارزان و خلاقانه برای دکوراسیون داخلی است که می‌توانید از آن به عنوان جایگزین تابلوهای گران قیمت استفاده کنید. این ایده برای دکوراسیون پذیرایی یا اتاق نشیمن پیشنهاد می‌شود. برای استفاده از بشقاب‌های تزئینی در دکوراسیون داخلی خانه تنها کافی است در چیدمان بشقاب‌ها روی دیوار کمی خلاقیت به خرج دهید.

از کارهای هنری و دستی برای دکوراسیون خانه استفاده کنید

یکی از روش‌های ارزان و خلاقانه برای دکوراسیون خانگی که می‌توانید برای هر فضایی به کار ببرید، استفاده از هنر‌های شخصی است. کارهای هنری شما می‌تواند به نوبه خود یک راه عالی برای افزودن جزئیاتی منحصربه‌فرد به فضای خانه باشد. از این طریق می‌توانید یک ترکیب شخصی‌تر و صمیمی‌تر را به فضای خانه اضافه کنید. پیشنهاد ما به شما این است که برای دکوراسیون اتاق خانه یا اتاق کار از کارهای هنری دستی استفاده کنید. این مورد می‌تواند هر چیزی را شامل شود. حتی ساده‌ترین جزئیات هنری که حاصل خلاقیت و هنر شماست، می‌تواند به عنوان یک نقطه کانونی شخصی‌سازی‌ شده در دکوراسیون داخلی خانه محسوب شود.

نهارخوری
طراحی داخلی خانه

فریبنده و هوشمند عمل کنید.

راه‌کارهای قبلی، یعنی نقاشی یا آویزان کردن آثار هنری و نمایش آن‌ها روی دیوار تنها راهی نیست که می‌توانید از آن‌ها برای خلق یک دکوراسیون ارزان خانگی استفاده کنید. راه‌کار‌های دیگر و ایده‌های جذاب‌تری برای طراحی دکوراسیون خانه به صرفه نیز وجود دارد که در ادامه بیشتر به آن‌ها می‌پردازیم. شما می‌توانید از گزینه‌های مختلفی استفاده کنید؛ برای مثال می‌توانید در یک اتاق ناهارخوری، دفتر کار، دکوراسیون آشپزخانه یا هر فضای دیگری از یک صفحه کاغذ دیواری برای ایجاد یک قاب متفاوت با بقیه‌ی دیوارها استفاده کنید. این ایده‌ی بسیار ساده می‌تواند تفاوت چشم‌گیر و زیبایی را در دکوراسیون بخش‌های مختلف خانه و محیط زندگیتان ایجاد کند.

بخشی از طبیعت در دکوراسیون خانه‌

بخش کوچکی از طبیعت را به دکوراسیون خانه‌ی خود اضافه کنید. یکی دیگر از روش‌های ارزان و خلاقانه برای دکوراسیون خانگی‌، اضافه کردن رنگ و بو یا تکه‌ای از طبیعت به خانه و محیط زندگی است. اگر می‌خواهید طراوت و تازگی و روح زندگی را به دکوراسیون داخلی خود بی‌افزایید، بهترین راه‌کار با کم‌ترین هزینه اضافه کردن بخشی از طبیعت به منزل است. برای مثال می‌توانید از یک تکه چوب بازیافت شده، برای ایجاد یک فضای ذخیره سازی، یک زیرگلدانی یا یک اکسسوری تزئینی استفاده کنید. این مورد تاثیر بسیار زیادی در سبک دکوراسیون داخلی خواهد داشت. حتی می توانید از گل‌های طبیعی و گلدان‌های رنگی نیز در دکوراسیون پذیرایی یا دکوراسیون اتاق خواب کوچک استفاده کرد و فضایی بازتر و پر انرژی‌تر خلق کرد.

تخت‌خواب در فضاهای کوچک

بدیهی است که در همه‌ی اتاق خواب‌ها فضای کافی برای قرار دادن یک تخت بزرگ وجود ندارد. حتی اگر امکان قرار دادن یک تخت‌خواب در اتاق خواب کوچک وجود داشته باشد، استفاده از آن جاگیر خواهد بود و رفت‌وآمد را با مشکل همراه می‌کند. پس می‌توانید از مبل‌ها تخت‌شو استفاده کرد. حتی اگر باز با مشکل جا روبه‌رو هستید می‌توانید از تخت‌های استفاده کنید که امکان جمع‌شدن روی دیوار را دارند. این مورد هم یکی از ایده‌های طراحی دکوراسیون خانه ارزان و به صرفه، برای اتاق خواب است.

کلکسیون‌ و وسایل دم‌دستی در دکوراسیون خانه

از کلکسیون‌ و وسایل دم‌دستی که دارید استفاده کنید. گاهی اوقات یک راه عالی برای صرفه‌جویی در هزینه‌های دکوراسیون خانه، می‌تواند از وسایل دم‌دستی استفاده کنید. برای انجام این کار شما می‌توانید از وسایل خود به عنوان چاشنی دکوراسیون داخلی خود استفاده کنید. این کلکسیون می‌تواند شامل هر چیزی شود. از تمبر و سکه‌ گرفته تا مجموعه‌ای از کتاب‌های قدیمی، وسایل دکوری، ماشین های دکوری وغیره همگی می‌توانند برای دیزاین فضا‌های مختلف مانند دکوراسیون پذیرایی و محیط زندگی مناسب باشند. این روش برای جا دادن و اضافه کردن جزئیات شخصی در دکور اتاق بسیار مناسب و جذاب است.

روش‌های ارزان دکوراسیون، استفاده از آینه‌ها

استفاده از آینه‌ها یکی از روش‌های ارزان و خلاقانه برای دکوراسیون خانگی محسوب می‌شوند. بدیهی است که کاربرد آینه‌ها یکی از بهترین و کاربردی‌ترین ایده‌ها برای جذاب‌تر کردن دکوراسیون داخلی، مخصوصا برای خانه های کوچک با فضاهای محدود است. در ایده‌های طراحی خانه‌های کوچک، باور‌ها بر این است که نه‌تنها این فضاها محدودیتی ندارند. همچنین درفضاهای کوچک بهترین کار استفاده از آینه‌ها به عنوان بخشی از دکوراسیون خانه است. آینه‎‌ها در عین زیبایی و کارایی که دارند، یکی از بهترین روش‌های ارزان و خلاقانه برای دکوراسیون خانگی محسوب می‌شوند. همه‌کاره بودن این گزینه‌های کاربردی و ارزان قیمت موجب می‌شود بتوانید از آن‌ها در فضایی از خانه مانند دکوراسیون اتاق خواب کوچک و اتاق نشیمن استفاده کنید.

گالری عکس‌های خانوادگی در دکوراسیون خانه‌

یکی دیگر از روش‌های ارزان و خلاقانه برای دکوراسیون خانگی و شخصی سازی فضاها، استفاده از قاب عکس‌های خانوادگی در خانه است. برای مثال می‌توانید با قرار دادن تصاویر و عکس‌های خانوادگی روی دیوار اتاق نشیمن، یک گالری از عکس خانوادگی ایجاد کنید. این یک ایده‌ی فوق‌العاده جذاب است که حس خوب با هم بودن را در فضا جاری کرده و انرژی فوق‌العاده ای را به دکوراسیون خانه می بخشد. از این ایده‌ی کم‌هزینه و جذاب می‌توانید برای فضاهای مختلف استفاده کنید. یک گالری از عکس‌های خانوادگی را در دکوراسیون خانه‌ی خود جا بدهید.

با استفاده از آینه‌های قاب‌دار فضا را جذاب‌تر کنید

درست است که پیش از این روی استفاده از آینه ها به عنوان یکی از روش‌ها برای طراحی دکوراسیون خانه با کم‌ترین هزینه تاکید کردیم، اما باز هم در این جا به این روی‌کرد و راه‌کار اشاره می‌کنیم، چون که آینه‌ها تنوع بسیار بالایی در ظاهر دارند و راه‌های زیادی برای استفاده از آن‌ها وجود دارد. آینه‌ها دارای اشکال، سبک‌ها و طرح‌های متنوعی هستند و می‌توانید از آن‌ها برای ایجاد جلوه‌های هنری مختلف استفاده کنید. آینه‌ها بهترین ایده برای افزایش درک بصری فضا هستند. آن‌ها می‌توانند با یک قاب زیبا و منحصر‌به‌فرد، از یک آینه‌ی ساده یا یک قطعه نمایشی فوق‌العاده تبدیل شوند.

طراحی داخلی مسکونی
طراحی داخلی مسکونی

تلفیق طرح ها و الگوهای مختلف در دکوراسیون داخلی

استفاده از طرح ها و الگوهای مخلوط در دکوراسیون داخلی بسیار اثربخش است. الگوها و شکل‌های مخلوط هندسی به صورت کلی راهی عالی برای ایجاد نقاط کانونی در یک اتاق هستند. معمولا الگوها و اشکال را می‌توانید در قطعات و جزئیات بسیار برجسته مشاهده کنید. با این حال اگر به دنبال روش‌های ارزان و خلاقانه برای دکوراسیون خانگی هستید، می‌توانید از مخلوط و ترکیب این الگوها برای دکوراسیون بخش‌های مختلف استفاده بفرمایید. به عنوان مثال می‌توانید از الگوها و رنگ‌های بسیار زیادی در دکوراسیون اتاق دخترانه یا اتاق خواب استفاده کنید. این رنگ‌ها و الگوهای ترکیبی با وجود تفاوت‌های بسیار زیادی که دارند، تعامل بسیار زیبایی را هم به وجود آورده‌اند.

مبلمان قدیمی را بازسازی کنید

می‌توانید برای زیباتر کردن دکوراسیون خود، مبلمان قدیمی را بازسازی کنید. گاهی اوقات این حس وجود دارد که باید چیزی در دکوراسیون پذیرایی یا سایر بخش‌های خانه تغییر کند. معمولا تغییر مبلمان و استفاده از مبل‌های جدید و متنوع می‌تواند بهترین ایده باشد. اما قطعا این یک ایده ارزان نخواهد بود. به عنوان یکی از روش‌های ارزان و خلاقانه برای دکوراسیون خانگی، می‌توانید به جای خرید مبلمان تازه آن‌ها را تعمیر کنید با کمی تغییر دهید. با بازسازی مبلمان قبلی قادر هستید که همان حس جدید و غیر منتظره را ایجاد کنید. از امتحان موارد تازه و تغییرات نترسید و حتما آن‌ها را امتحان کنید.

از رنگ‌های برجسته و بولد در دکوراسیون استفاده کنید

برای دل‌پذیرتر کردن دکوراسیون خانه‌ی خود از رنگ‌های برجسته و بولد در دکوراسیون استفاده کنید. یکی از روش‌های ارزان و خلاقانه برای دکوراسیون خانگی توجه به کارایی رنگ‌ها است. رنگ‌ها می‌توانند یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای ایجاد نقاط کانونی برجسته و جزئیات چشم‌گیر باشند. در نتیجه اگر به دنبال تغییر اتمسفر خانه‌ی خود هستید و می‌خواهید آن را پویاتر و پر جنب‌و‌جوش‌تر نشان دهید، رنگ‌های تند و برجسته را انتخاب کنید. شما می‌توانید از تنوع رنگ‌ها به راحتی برای ایجاد نقاط کانونی متعدد استفاده کنید. همچنین می‌توانید رنگ‌های تند مختلف را با هم ترکیب و ایده‌های جدیدتری ایجاد کنید. ترکیب سایه‌های مختلف و استفاده از الگوها و بافت‌های متفاوت می‌تواند برای برجسته‌سازی دکوراسیون داخلی به کار گرفته شوند.

برچسب‌های مخصوص آشپزخانه روی شیشه‌ها

اهمیت استفاده از برچسب‌های مخصوص آشپزخانه روی شیشه‌ها و جارها را جدی بگیرید. اگر مجموعه بزرگی از شیشه‌های آشپزخانه را در بالای میز یا قفسه‌های باز قرار داده‌اید، پیشنهاد ما به شما این است که از برچسب‌های مخصوص روی آن‌ها استفاده کنید. با این کار هم کمی جذابیت به فضای ذخیره‌سازی آشپزخانه می‌بخشید و هم این که یک راه عالی برای سازمان‌دهی و جلوگیری از هرج و مرج در دکوراسیون آشپزخانه پیدا کرده‌اید. استفاده از برچسب‌های مخصوص آشپزخانه نیز یکی ازروش‌های ارزان و خلاقانه برای دکوراسیون خانگی است.

پیشنهاد می‌شود که میزها و صندلی‌ها را روی چرخ قرار دهید

علاوه‌بر تاثیر ظاهری بالایی که دارد، چرخ‌دار کردن صندلی‌ها و میزها بسیار کاربردی و مفید است. شما می‌توانید به شلف‌ها و استند‌های آشپزخانه‌ی خود این چرخ‌ها را اضافه کنید تا علاوه‌بر افزودن یک دکور خاص به آشپزخانه، به یک استند یا جزیره متحرک در دکوراسیون آشپزخانه‌ی خود دست یابید. همچنین در دکوراسیون پذیرایی نیز می‌توانید از این راه‌کار استفاده کنید. این مورد در اتاق کودک نیز می‌تواند بخشی از دکوراسیون باشد و تاثیر زیبایی داشته باشد. برای تمیز کردن، منظم کردن فضا و جابه‌جایی راحت این کار بسیار هوشمندانه است.

به جای هزینه‌های هنگفت شیرآلات خود را تعویض کنید

قطعا تعویض سینک و روشویی می‌تواند تغییر زیادی در دکوراسیون داخلی خانه ایجاد کند، اما این کار بسیار پرهزینه خواهد بود. به جای این کار می‌توانید با تعویض شیرآلات خانه، تغییر قابل توجهی را در دکوراسیون آشپزخانه یا حمام ایجاد کنید. برای مثال اگر به دنبال یک دکور خاص با سبک روستایی هستید، می‌توانید از شیرآلات مسی با طرح قدیمی استفاده کنید. شیرآلات اتوماتیک که با چشمی کار می‌کنند هم می‌توانند تغییر قابل توجهی را ایجاد کنند. این مورد می‌تواند به دلیل تغییر قابل توجهی که در دکوراسیون خانه ایجاد می‌کند، به عنوان یکی از روش‌های ارزان و خلاقانه برای دکوراسیون خانگی در نظر گرفته شود.

طراحی داخلی اتاق نشیمن
طراحی داخلی

از ظرف‌های شیشه ای در دکوراسیون خانه استفاده کنید

کوزه‌ها، شیشه‌ها و بطری‌های شیشه‌ای با هر شکل و اندازه‌ای که باشند همیشه می‌توانند به عنوان جزئیات زیبای دکوراسیون خانه محسوب شوند. آن‌ها زیبایی بسیاری دارند و در عین حال می‌توانند جزو روش‌های ارزان و خلاقانه برای دکوراسیون خانگی محسوب شوند. برای دیزاین چند شیشه‌ی رنگی بردارید و آن‌ها را با گل یا ریسه‌های نوری رنگی تزئین کنید. با قرار دادن شیشه‌ها در دکور خانه، جلوه‌ای منحصر‌به‌فرد را ایجاد کنید. می‌توانید این شیشه‌ها را با تزئینات رنگارنگ تعطیلات هم پر کنید. پیشنهاد می‌شود که کوزه‌ها را با رنگ‌های شاد و زیبا رنگ‌آمیزی کنید یا این که با پر کردن این شیشه‌ها با صدف و ماسه، یک دکوراسیون ساحلی را در محیط زندگی خود و عزیزانتان ایجاد بفرمایید. این وسایل ساده‌ی دکوری می‌توانند بدون هیچ هزینه‎ای به دکوراسیون منزل شما جلوه‌ای زیبا و دل‌پذیر ببخشند.

از گیاهان سبز و جذاب در دکواسیون خانه کمک بگیرید

گیاهان یکی از ساده‌ترین و زیباترین ر‌وش‌های طراحی دکوراسیون خانه با کم‌ترین هزینه هستند. تنها کاری که باید برای بهره بردن از آن‌ها در دکور خانه خود انجام دهید، انتخاب گیاه مناسب برای خانه است. آن‌ها علاوه‌بر زیبایی، حس نشاط و تازگی را هم به فضای خانه اضافه می‌کنند.

با استفاده از یک سینی تزئینی میز خود را زیباتر کنید

یکی از روش‌های طراحی دکوراسیون خانه با کم‌ترین هزینه، استفاده از یک سینی تزئینی است. یک سینی زیبا را بردارید و از ترکیب یک گلدان کوچک همراه با گل‌های رنگی، شمع و اکسسوری تزئینی را در آن استفاده کنید. این جزئیات به ظاهر ساده، روی میز وسط، می‌تواند جلوه‌ای بی‌نظیر را برای شما ارائه می‌دهد.

تعدادی کوسن طرح‌دار دکور خانه را تغییر می‌دهد

می‌توانید با استفاده از تعدادی کوسن طرح‌دار دکور خانه را تغییر دهید. اگر به دنبال افزودن کمی چاشنی دکوری به فضای ساده و بی روح اتاق نشیمن یا دکوراسیون پذیرایی خانه‌ی خود هستید، می‌توانید با چند کوسن طرح‌دار این هدف را عملی کنید.شما می‌توانید به راحتی مبلمان‌های خالی و ساده را با چند بالشت و کوسن رنگی و زیبا تغییر دهید. همچنین پیشنهاد می‌شود که برای طراحی یک اتاق ساده از این روش کمک بگیرید. می‌توانید روی نیمکت‌ها، تخت‌خواب، مبلمان، طاقچه‌های کنار پنجره و صندلی‌های آشپزخانه  از این بالشتک‌های رنگی و کوسن‌های طرح‌دار به عنوان بخشی از دکوراسیون داخلی استفاده کنید.

فراموش نکنید که ایده‌های جذاب و کاربردی زیادی در باره‌ی سبک‌های دکوراسیون خانگی در سایت جذاب ما وجود دارد، برای مطالعه کافی است بر روی لینک کلیک کنید.

برای ایجاد تنوع می‌توانید میز خود را با یک رانر تزئین کنید.

یکی از ساده‌ترین و کم‌هزینه‌ترین ایده‌های دکوراسیون داخلی، استفاده از یک رانر برای دیزاین و تزئین میز است. برای عملی کردن این مورد می‌توانید با طرح‌های متناسب با هر فصل میز خودرا دیزاین کنید. در نتیجه این روش یک روی‌کرد ساده برای تغییر دکوراسیون، مخصوصا تغییر دکور اتاق ناهارخوری است. رانرهای متنوع و رنگارنگ هزینه چندانی نخواهند داشت اما تاثیر آن‌ها بسیار زیاد است. در نتیجه ما آن‌را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

لامپ‌هایی با قابلیت تنظیم ارتفاع

با استفاده از لامپ‌های قابل تنظیم به دکوراسیون خانه روح ببخشید. لازم به ذکر است که، یک سری لامپ وجود دارد که می‌توانید تنها با فشار دادن یک دکمه رنگ آن‌را تغییر دهید. همچنین لامپ‌هایی وجود دارند که با برنامه‌ی نصب شده روی موبایل می‌توانید شدت نور آن‌را تنظیم، کم و زیاد کنید. تنها با خرید برخی از این لامپ‌ها می‌توانید کل دکوراسیون خانه را دگرگون سازید. استفاده از ریسه‌های رنگی و نورهای مخفی هم می‌تواند تاثیر فوق‌العاده‌ای در دکوراسیون داخلی خانه داشته باشند و جزو روش‌های ارزان و خلاقانه برای دکوراسیون خانگی محسوب شوند.

تغییرات جزئی را در دکوراسیون آشپزخانه نادیده نگیرید.

آشپزخانه قلب خانه محسوب می‌شود که افراد بیش‌ترین زمان خود را در آن سپری می‌کنند. رنگ تجهیزات آشپزخانه بهتر است با رنگ بندی دیوارها و کابینت‌ها هماهنگ باشد. زیرا این موضوع به نظم این محیط و جلوگیری از شلوغ دیده شدن آن کمک زیادی می‌کند. خرید تجهیزات جدید ارزان قیمت و اقتصادی، برای آشپزخانه علاوه بر تغییر حس و حال محیط خانه، در زیباتر دیده شدن فضای آشپزخانه نیز موثر است.

طراحی برای فضاهای خانگی کوچک

روش‌های ارزان و خلاقانه لزوما برای فضاهای کوچک نیست، اما به هر حال برای فضاهای کوچک این مسئله اهمیت بیشتری دارد.

با این وجود اگر برای فضای کوچک داخلی خانه نیاز به مطالب کاربردی داشتید می‌توانید به مقاله‌های زیر رجوع کنید:

  1. طراحی داخلی یک نشیمن کوچک
  2. ایده‌های جذاب برای طراحی بالکن کوچک
  3. بهترین ایده برای طراحی آشپزخانه کوچک

نتیجه‌گیری

به طور کلی با بررسی و جمع‌بندی روش‌های ارزان و خلاقانه برای دکوراسیون خانگی، وقت آن رسیده که این تصور غلط را کنار بگذاریم که برای داشتن یک خانه زیبا حتما نیاز به هزینه‌های زیاد و سرسام‌آور است. در این باره تنها  موضوعی که مطرح است، سلیقه و خلاقیت فردی شما عزیزان است. صرف نظر از این که بودجه شما چقدر است، تمام این ایده‌های دکوراسیون خانگی به صرفه، می‌توانند به شما برای تغییر ظاهر و طراحی خانه کمک کنند. از هر استراتژی و روی‌کردی که در بخش‌های این متن آمده است، می‌توانید استفاده کنید، در نهایت به دکوری زیبا در فضاهای مختلف خانه دست پیدا خواهید کرد. بسیار ممنون از شما همراهان همیشگی اینجیر که تا انتهای این مقاله‌ی مفید همراه ما بودید. اگر شما هم برای طراحی دکوراسیون خانه‌ی خود ایده‌ای دارید با ما به اشتراک بگذارید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x