اینجیر دیزاین

اتاق‌خواب محل آرامش و استراحت است؛ ازاین‌رو چیدمان اتاق‌خواب در بحث طراحی دکوراسیون داخلی دارای اهمیت بسیاری است. با یک دکوراسیون شیک و چیدمان اصولی می‌توان این فضا را به زیباترین و جذاب‌ترین بخش خانه تبدیل کرد. چیدمان اتاق‌خواب باید به‌گونه‌ای باشد که تمامی وسایل و تجهیزات در جای مخصوص به خود قرار بگیرند و موجب زیبایی هرچه بیش‌تر این فضا شوند؛ باید میان اعضای اتاق‌خواب یک هارمونی و هماهنگی خوب ایجاد شود تا به چشم بیننده زیبا بیاید. در این مقاله با بهترین چیدمان اتاق‌خواب و ایده‌های جذاب و کاربردی در‌رابطه‌با یک چیدمان شیک آشنا می‌شوید.

اصول چیدمان اتاق‌خواب

چیدمان منزل زمانی جذاب می‌شود و به چشم بیننده می‌آید که به هریک از بخش‌های داخلی آن اهمیت داده شود؛ یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر منزلی، اتاق‌خواب است که چیدمان اصولی آن بسیار مهم است؛ چراکه جذابیت بالای اتاق‌خواب سبب افزایش کارایی و زیبایی آن می‌شود و به همین دلیل، امروز افراد به چیدمان اتاق‌خواب اهمیت زیادی می‌دهند.

برای داشتن بهترین چیدمان اتاق‌خواب در ابتدا باید یک شمای کلی را در ذهن خود بیاورید و برای آن برنامه‌ریزی کنید. پس از آن، به سراغ خرید وسایل و المان‌های چیدمان اتاق‌خواب بروید و سعی کنید وسایلی را انتخاب کنید که راحتی را برای شما به ارمغان بیاورد و برای شما کاربردی باشد. بنابراین، قبل از هر چیز باید به نیازها و راحتی خود فکر کنید.

تناسب و هماهنگی میان اجزای موجود در اتاق‌خواب بسیار پراهمیت است؛ پس در هنگام انتخاب و خرید، به سمت المان‌هایی بروید که مناسب فضای اتاق‌خواب باشند و با دیگر المان‌ها تناسب داشته باشند. مثلاً شما نمی‌توانید یک سرویس خواب بزرگ را برای یک اتاق‌خواب کوچک در نظر بگیرید، بلکه این سرویس خواب باید متناسب با فضا و متراژ اتاق‌خواب باشد.

تخت در چیدمان اتاق‌خواب

مهم نیست که تختخواب یک‌نفره داشته باشید یا دونفره؛ سعی کنید تخت را به دیوار روبروی در تکیه دهید. اصولاً این دیوار نسبت به سایر دیوارهای اتاق‌خواب از نگاه کارر دید بهتر و بیشتری دارد. همچنین سعی کنید تختخواب را دقیقاً در وسط دیوار قرار دهید.

شما می‌توانید تختخواب دوطبقه را نیز برای داشتن فضای بیش‌تر در چیدمان اتاق‌خواب انتخاب و خریداری کنید؛ با این کار فضای بیشتری برای قراردادن وسایلی چون پاتختی خواهید داشت.

پاتختی در چیدمان اتاق‌خواب

اگر فضای بزرگی دارید می‌توانید از پاتختی نیز استفاده کنید. داشتن یا نداشتن پاتختی بستگی به فضای شما دارد. اگر فضای اتاق‌خواب کوچک است، از یک پاتختی استفاده کنید. چنین کاری به شما کمک می‌کند که تخت خود را به سمت یکی از دیوارها مایل کنید و فضای قابل‌استفاده‌‌ی بیش‌تری داشته باشید. با این کار ممکن است کمی تقارن به هم بخورد، اما برای استفاده‌ی حداکثری از فضا، گاهی نیاز است که این کار را انجام بدهید.

کمد لباس؛ مهم‌ترین بخش در اتاق‌خواب

وجود کمد لباس به‌صورت کمددیواری یا کمد مجزا، به شما امکان انتخاب چیدمان لباس در کمد را به‌صورت متنوع می‌دهد. در انتخاب جای کمدهای مجزا دقت کنید؛ بهتر است کمد را روبروی در قرار ندهید تا حریم شخصی شما زمانی که در باز است حفظ شود.

جایگاه فرش در چیدمان اتاق‌خواب

اگر فضای اتاق شما کوچک است، از فرش‌های سه‌بعدی استفاده کنید تا سبب بزرگ‌تر دیده‌شدن فضا شوند. به‌علاوه، استفاده از فرش‌های روشن با بافت نرم به بزرگ‌تر شدن فضا کمک می‌کنند. اگر فرش کمی برای فضا بزرگ بود، می‌توانید کمی از آن را زیر تخت قرار دهید.

نور طبیعی، عنصری مهم در چیدمان اتاق‌خواب

نورپردازی یکی از مهم‌ترین عناصر تعیین‌کننده در طراحی دکوراسیون داخلی و چیدمان اتاق‌خواب است. نورپردازی اصولی فضای شما را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد؛ برای اتاق‌خواب‌های کوچک، می‌توانید با نورپردازی اصولی فضا را بزرگ‌تر نشان دهید. همچنین، به کمک نورهای روشن می‌توانید فضایی مطلوب ایجاد کنید.

مازاد بر آن، اگر اتاق‌خواب شما پنجره دارد، حتماً از نور طبیعی بهره ببرید. نور طبیعی سبب روشن‌شدن فضا و افزایش روحیه و انرژی می‌شود. برای نور طبیعی مسیری ایجاد کنید که روی اتاق تأثیر مثبت و زیبایی بگذارد. حتی می‌توانید از آینه برای انعکاس نور در بخش‌هایی که نور کافی ندارند، استفاده کنید.

هماهنگی رنگ‌ها

همان‌طور که پیش‌تر نیز عنوان کردیم، هماهنگی و تناسب رنگ‌ها اهمیت زیادی دارد؛ چه در فضای بزرگ و چه کوچک. به یاد داشته باشید که ست‌کردن رنگ‌های تیره استفاده‌ی بیش از حد از آنها سبب کوچک‌تر به‌نظر‌رسیدن فضای اتاق می‌شود. در مقابل، به‌کاربردن رنگ‌های روشن در چیدمان اتاق‌خواب، چیدمان و فضای اتاق‌ها به شما را دل‌باز می‌کند.

دکوری‌های زیبا در چیدمان اتاق‌خواب

نقش دکوری‌ها را از یاد نبرید. اتاق‌خواب اولین فضایی است که شما هر روز صبح آن را می‌بینید و در روحیه‌ی شما اثر زیادی دارد. به همین جهت، هنر در این فضا باید نقش بسته باشد. سعی کنید از تابلوها و المان‌هایی کمک بگیرید که موردپسند و سلیقه‌ی خودتان است و با سایر اجزای چیدمان تناسب داشته باشد.

پیش از هر چیز، چیدمان اتاق را ترسیم کنید

همان‌طور که جلوتر نیز اشاره کردیم، ابتدا باید یک تصویر ذهنی از بهترین چیدمان اتاق‌خواب را داشته باشید و سعی کنید آن را با اشکال ساده روی کاغذ بیاورید. نیازی نیست که طراحی حرفه‌ای بلد باشید، کافی است تنها طرح را پیاده کنید تا مطمئن شوید که ارزش اجرایی‌شدن دارد یا خیر.

از وسایل غیر‌ضروری پرهیز کنید

استفاده‌ی به‌اندازه از وسایل و لوازم دکوری، یکی از بهترین راهکارها برای ایجاد بهترین چیدمان اتاق‌خواب است. سعی کنید تعداد وسایلی که برای چیدمان اتاق‌خواب به کار می‌برید زیاد نباشند و به‌اصطلاح، سادگی را حفظ کنید. استفاده از قطعات ریز سبب سردرگمی شما خواهد شد. در مقابل، قطعات بزرگ سبب می‌شوند که چند نقطه‌ی کانونی داشته باشید و در اتاق احساس سردرگمی نکنید.

پیشنهاد می‌شود دو مقاله‌ی زیر مطالعه شود:

 1. طراحی دکوراسیون اتاق خواب
 2. طراحی داخلی اتاق خواب

سبک‌های رایج در چیدمان اتاق‌خواب

در اینجا سعی داریم در مورد چیدمان اتاق‌خواب به سبک‌های ایرانی، مدرن و غیره صحبت کنیم و شما را با ویژگی‌های هر یک آشنا کنیم.

چیدمان اتاق‌خواب به سبک مدرن

ویژگی‌های چیدمان اتاق‌خواب به سبک مدرن شامل فرم تابع عملکرد بودن، رنگ‌های خاص این سبک، مصالح طبیعی، الگوهای هندسی، هنر، پلان باز و جریان آزاد هوا، نور طبیعی، سطوح براق، خطوط عمودی و تخت‌‌ خواب‌های سکو دار می‌شوند که در ادامه به‌اختصار هریک از این ویژگی‌ها را توضیح می‌دهیم.

فرم تابع عملکرد به چه معناست؟

فرم تابع عملکرد در اتاق خواب مدرن به معنای در‌نظر‌گرفتن کاربرد هر وسیله است؛ درواقع کاربرد وسیله‌ای مثل مبل در درجه‌ی اول قرار می‌گیرد و ظاهر در درجه‌ی دوم. درنهایت وسایل غیر‌ضروری کم‌تر در چیدمان اتاق خواب به سبک مدرن دیده می‌شوند. خطوط صاف مبلمان و فضاهای باز زیادی در این سبک از چیدمان اتاق خواب دیده می‌شوند.

رنگ‌های چیدمان اتاق‌خواب به سبک مدرن شامل رنگ‌های خنثی مثل قهوه‌ای، کرم، برنز، سیاه، خاکستری و سفید است.

مصالح طبیعی در چیدمان اتاق‌خواب به سبک مدرن

سبک مدرن همیشه با مصالح طبیعی به‌کار‌‌رفته در آن شناخته می‌شود. در چیدمان اتاق‌خواب نیز از مصالح طبیعی که دارای نمود بیشتری هستند استفاده می‌شود. در واقع مصالح طبیعی به‌عنوان اثری هنری در سبک مدرن شناخته می‌شوند.

طراحی داخلی اتاق خواب زیرشیروانی
طراحی داخلی اتاق خواب زیرشیروانی

الگوهای هندسی

الگوهای هندسی راست‌گوشه و کاملاً صاف در سبک مدرن بیش از هر الگویی دیده می‌شوند.

نقش‌ هنر در چیدمان اتاق‌خواب به سبک مدرن

اتاق‌خواب مدرن خلوت و ساده است، اما آثار هنری را می‌توان در گوشه‌وکنار چیدمان اتاق‌خواب مدرن دید. از نظر این سبک هرچه بیش‌تر از هنر استفاده شود، کم‌تر است. البته دقت داشته باشید که یک موزه از آثار هنری در چیدمان اتاق‌خواب مدرن خود به کار نبرید.

نور طبیعی در چیدمان اتاق‌خواب به سبک مدرن

بهترین چیدمان اتاق‌خواب زمانی شکل می‌گیرد که نور طبیعی وارد فضا شود. سبک مدرن به نور طبیعی اهمیت زیادی می‌دهد؛ پنجره‌های بزرگ و عریض با پرده‌های ساده یا سایبان، اجازه‌ی ورود نور طبیعی به فضای داخلی را می‌دهند.

سطوح براق در سبک مدرن

وسایل و تجهیزات اتاق‌خواب در سبک مدرن بیشتر نرم و درخشان هستند. کف‌پوش‌های براق و پولیش شده نیز تکمیل‌کننده‌ی چیدمان اتاق‌خواب به سبک مدرن هستند.

خطوط عمودی در چیدمان مدرن

پنجره‌های بزرگ و عمودی، پرده‌هایی که از سقف تا کف را گرفته‌اند، صفحات عمودی با کاربردهای مختلف در چیدمان اتاق‌خواب و چراغ آویزهایی به سبک مدرن، همگی نشانه‌ای از چیدمان اتاق‌خواب به سبک مدرن هستند. همچنین بخوانید: معرفی سبک مدرن

نکات اصولی در چیدمان اتاق‌خواب

شاید بپرسید برای اینکه بهترین چیدمان اتاق‌خواب را داشته باشیم، به چه نکات ویژه‌ای باید توجه کنیم؟ ما در اینجا به چند نکته‌ی اصولی درباره‌ی چیدمان اتاق‌خواب اشاره می‌کنیم و به شما کمک می‌کنیم تا بهترین چیدمان اتاق‌خواب را داشته باشید.

تختخواب به‌عنوان عنصر اصلی و کانونی اتاق‌خواب محسوب می‌شود و باید جایی قرار بگیرد که احساس آرامش بیش‌تری به افراد دست بدهد. اگر پشت تختخواب در یا پنجره باشد یا حتی یک کمد یا قفسه قرار گرفته باشد، آرامش افراد به هم می‌خورد.

نکته‌ی دوم دررابطه‌با تختخواب، سعی کنید تختخواب را در جایی قرار دهید که وقتی در اتاق باز می‌شود دید مستقیم به آن نداشته باشید.

نکته دیگر که باید مدنظر قرار دهید این است که به‌هیچ‌وجه تختخواب را زیر پنجره قرار ندهید، اما اگر فضا کم بود و مجبور به این کار شدید، بهتر است با راهکارهایی معایب را برطرف کنید. مثلاً حتماً پشت تخت به پنجره باشد و بافاصله تخت را از پنجره جدا کنید تا پرده‌ها به‌راحتی جابه‌جا شوند یا مثلاً تخت را بین دیوار دو پنجره قرار دهید.

دررابطه‌با انتخاب ابعاد و نوع پهن کردن فرش هم باید به نکاتی در چیدمان اتاق‌خواب توجه کنید. اصولاً برای زیبایی بیش‌تر، فرش را از جلوی دراور پهن می‌کنند سعی می‌کنند فرش کمی به زیر تخت برود.

باتوجه‌به فضای کم اتاق‌خواب‌ها در خانه‌های امروزی، از چیدمان وسایل غیرضروری در اتاق‌خواب پرهیز کنید. هرچقدر اتاق‌خواب خلوت‌تر باشد و نظم بصری بیش‌تری داشته باشد، فضا آرام‌تر و دلنشین‌تر می‌شود.

به رنگ اتاق‌خواب و چیدمان آن هم دقت کنید؛ سعی کنید از رنگ‌هایی استفاده کنید که در شخصیت و روحیه‌ی شما تأثیر زیادی می‌گذارند. رنگ‌هایی مانند سفید، خاکستری، صورتی و زرد را تا جای ممکن به‌عنوان رنگ اصلی انتخاب نکنید.

به‌علاوه برای بزرگ‌تر نشان داده شدن فضای اتاق‌خواب، برای دیوارها از رنگ‌های روشن استفاده کنید. داشته باشید که تکرار رنگ‌ها در اتاق‌خواب‌های کوچک سبب بزرگ‌تر نشان داده شدن آن می‌شود.

در اتاق‌خواب‌های کوچک از وسایل چند‌منظوره استفاده کنید. چیدمان وسایل کم‌جا در اتاق‌خواب‌های کوچک ایده‌ی بسیار کاربردی و جذابی است. مثلاً از دراورهای کوتاه به‌عنوان میز آرایش یا پاتختی هم استفاده کنید یا صندلی دراور را از نوع دردار انتخاب کنید تا جایی برای ملحفه‌های شما باشد.

ایده‌های جذاب و کاربردی برای بهترین چیدمان اتاق‌خواب

برای اینکه بهترین چیدمان اتاق‌خواب را داشته باشید، باید ایده‌هایی را انتخاب کنید که شیک، مدرن و ظریف باشند تا جذابیت بیشتری را به محیط هدیه بدهند. ایده‌های زیر به شما کمک می‌کنند تا بهترین چیدمان اتاق‌خواب را تجربه کنید.

انتخاب رنگ مناسب

رنگ مشکی، یکی از رنگ‌های ترند امسال است که برای چیدمان اتاق‌خواب به‌شدت توصیه می‌شود. این رنگ در ترکیب با رنگ‌هایی مانند طلایی یا نقره‌ای، بهترین ترکیب رنگی را به شما می‌دهد. از این ترکیب رنگی زیبا در کاغذدیواری، کف‌پوش، پارچه‌ی تختخواب و تمام وسایل دیگر می‌توانید استفاده کنید.

فضا در چیدمان اتاق‌خواب

مهم‌ترین ویژگی یک اتاق‌خواب راحت، چیدمان وسایل آن است به‌گونه‌ای که حرکت و جابه‌جایی آسان باشد و کسی دچار مشکل در رفت‌و‌آمد نشود. سعی کنید چیدمان اتاق‌خواب را طوری انجام دهید که امکان حرکت آزادانه در داخل اتاق وجود داشته باشد.

سقف اتاق‌خواب

سقف اتاق‌خواب باید تمیز و ظریف باشد تا زیبایی و جذابیت بیشتری به محیط داخلی اتاق‌خواب ببخشد. چیدمان اتاق‌خواب می‌تواند به‌گونه‌ای باشد که در ترکیب عناصر و طرح‌های زده‌شده روی سقف باشد. با رنگ‌آمیزی سقف اتاق یا تزیین آن با کاغذ‌دیواری یا استفاده از عناصر زینتی، هارمونی جذاب با چیدمان اتاق‌خواب به وجود بیاورید. بله! طراحی سقف نقش و اثر مهمی در چیدمان اتاق‌خواب شما دارد.

میزهای کنار تخت را فراموش نکنید!

میزهای کنار تختی در چیدمان اتاق خواب

میزهای کنار تختی و پاتختی‌ها بسیار کاربردی هستند؛ ازاین‌جهت که امکان دسترسی به وسایلی مانند تلفن، یک پارچ آب، چراغ‌خواب و آباژور رومیزی یا ساعت زنگ‌دار را فراهم می‌کنند یا به شما این امکان را می‌دهند که از گیاهان زینتی زیبا در چیدمان اتاق‌خواب خود استفاده کنید. میزهای کناری را باید ترجیحاً متناسب با ارتفاع تخت انتخاب کرد.

خوشبو کردن اتاق‌خواب

چیدمان اتاق‌خواب در کنار بوی خوش شمع معطر یا عود، حس دلنشین و آرامی به شما می‌دهد. شما می‌توانید با قراردادن چند شمع معطر با بوی قهوه یا اسطوخودوس روی میزهای کنار تخت یا دستگاه‌های معطر روی دیوار، بوی خوشی در فضای اتاق‌خواب ایجاد کنید.

انواع اتاق‌خواب‌ها

 1. چیدمان اتاق‌خواب دخترانه
 2. چیدمان اتاق‌خواب پسرانه
 3. چیدمان اتاق‌خواب کودک
 4. چیدمان اتاق‌خواب نوجوان
 5. چیدمان اتاق‌خواب عروس
 6. چیدمان اتاق کوچک

ایده‌های جذاب و کاربردی برای چیدمان انواع اتاق‌خواب‌ها در متن زیر آمده است.

ایده‌های جذاب و کاربردی برای چیدمان اتاق‌خواب دخترانه

رنگ صورتی معمولاً مورد‌علاقه‌ی دختربچه‌هاست و طیف‌های رنگی نزدیک به رنگ صورتی متناسب با سن انتخاب می‌شود. چیدمان اتاق‌خواب دخترانه باید با طیفی از رنگ ترکیب شود تا رنگی ملایم و آرامش‌بخش ایجاد کند و در طولانی‌مدت چشم را اذیت نکند.

دخترها به جزئیات بیش‌تر اهمیت می‌دهند و چیدمان اتاق‌خواب برایشان اهمیت زیادی دارد؛ ازاین‌رو باید در طراحی و چیدمان اتاق‌خواب دخترانه حساسیت بیش‌تری به خرج داد. مثلاً یک تناسب خوب میان اجزای اتاق‌خواب ایجاد کنید تا هم کاربردی باشد و هم جذابیت بیش‌تری ایجاد شود.

رنگ‌ها دارای تأثیر زیادی روی چیدمان اتاق‌خواب هستند. رنگ‌هایی رو انتخاب کنید که هارمونی خوبی با یکدیگر ایجاد کنند. بهترین چیدمان اتاق‌خواب زمانی حاصل می‌شود که از رنگ‌هایی که دارای طیف‌های نزدیک به هم هستند در وسایل و تجهیزات اتاق استفاده کنید.

چیدمان اتاق‌خواب پسرانه

از لحاظ هارمونی و ترکیب رنگ، چیدمان اتاق‌خواب پسرانه نیز مانند اتاق‌خواب دخترانه است و ضروری است به سراغ المان‌هایی بروید که هم زیبایی اتاق‌خواب را افزایش دهند و هم کاربردی باشند.

استفاده از طیف‌های رنگی که مورد‌علاقه‌ی پسرها است و برای آن‌ها جذابیت بیش‌تری داشته باشد توصیه می‌شود؛ مثلاً ترکیبی از رنگ‌های زرد و طوسی، سفید و آبی، زرد و سفید، قرمز و مشکی و مشکی و سفید، از پرکاربردترین رنگ‌های مکمل برای چیدمان اتاق‌خواب پسرانه شناخته می‌شوند.

پسرها بیشتر به دنبال هیجان و المان‌های کاربردی هستند؛ به همین خاطر برای چیدمان اتاق‌خواب خود باید به سمت کاربردی‌بودن پیش بروید و از تجملاتی بودن و توجه زیاد به جزئیات پرهیز کنید.

چیدمان اتاق‌خواب کودک

اتاق کودک نباید زیاد شلوغ باشد که موجب خستگی شود و نه خیلی خلوت باشد که هیچ جذابیتی برای کودک نداشته باشد. پس برای داشتن بهترین چیدمان اتاق‌خواب کودک باید به سراغ یک طراحی و چیدمان اصولی بروید تا خسته‌کننده و یکنواخت نباشد.

نور کافی در چیدمان اتاق‌خواب کودک اهمیت زیادی دارد؛ منظور از نور کافی همان نور طبیعی خورشید است که برای رشد کودک ضروری است.

کاغذدیواری و پرده در چیدمان اتاق‌خواب کودک اهمیت زیادی دارد و موجب زیبایی آن فضا می‌شود، اما رعایت نکات در استفاده از این تجهیزات نیز ضروری است؛ مثلاً در این چیدمان نباید به سمت کاغذدیواری‌های خیلی شلوغ یا پرده‌های طرح‌دار و پرزرق‌و‌برق بروید، بلکه باید از المان‌های ساده استفاده کنید. برای مطالعه‌ی بیشتر توصیه می‌شود مقاله‌ی تخصصی طراحی اتاق خواب کودک را مطالعه کنید.

چیدمان اتاق‌خواب نوجوان

فرقی نمی‌کند که فرزند شما دختر باشد یا پسر؛ در این سن که بچه‌ها حساسیت بالایی دارند، باید همه چیز مطابق با خواست و سلیقه‌ی آن‌ها باشد تا بتوانند احساس راحتی و آرامش کنند.

چیدمان اتاق کوچک

با افزایش زندگی آپارتمان‌نشینی و کوچک‌تر شدن فضاها، افراد دغدغه‌‌ی جاشدن تمام وسایل خود را در اتاق‌خواب‌ها دارند. بهتر است برای چیدمان اتاق کوچک از وسایل کم‌جا استفاده کنید و تا جایی که ممکن است وسایل چندمنظوره را مورداستفاده قرار دهید تا از فضای اندک خود بیشترین استفاده را ببرید.

سعی کنید از تعدادی آینه برای انعکاس نور و بزرگ‌تر نشان داده شدن فضا استفاده کنید. آینه‌ها را می‌توانید به‌صورت اصولی روی درب کمددیواری یا روی دیوارها نصب کنید. المان‌های تاشو نیز پیشنهادهای خوبی برای چیدمان اتاق کوچک هستند؛ میزتحریر تاشو یا تختخواب تاشو، می‌توانند به کاربردی شدن فضای اتاق شما کمک کنند.

چیدمان اتاق‌خواب در فنگ شویی

یکی از مهم‌ترین بخش‌ها در فنگ‌شویی چیدمان اتاق‌خواب است که توجه به آن اهمیت زیادی دارد. چیدمان اتاق‌خواب فنگ‌شویی ‌شده سبب شده است حس و حال بی‌نظیری در اتاق‌خواب وجود داشته باشد و آرامش زیادی به افراد از حضور در آن مکان دست بدهد.

در فنگ‌شویی چیدمان اتاق‌ها باید به نکات زیر توجه کرد.

 1. عدم چیدمان تختخواب در راستای درب یا زیر پنجره
 2. حفظ تعادل برای چیدمان وسایل
 3. عدم استفاده از کتابخانه در اتاق‌خواب
 4. استفاده از رنگ‌های خنثی
 5. عدم به‌کارگیری وسایل الکترونیکی در اتاق‌خواب
 6. ایجاد هوای مطبوع در اتاق‌خواب
 7. استفاده از تشک طبی و استاندارد
 8. استفاده از پتو دارای الیاف طبیعی
 9. عدم قرارگیری وسیله‌ای زیر تختخواب

پیشنهاد چیدمان اتاق خواب

پس از بررسی مقاله‌ی دکوراسیون داخلی اتاق خواب شما می‌توانید برای طراحی و چیدمان اتاق به چک‌لیست زیر مراجعه کنید:

 1. انتخاب پالت رنگی مناسب برای اتاق
 2. ایجاد محیطی ایمن و راحت
 3. مبلمان خلاقانه و کاربردی اتاق
 4. راه حل‌هایی برای افزایش فضاهای ذخیره‌سازی اتاق
 5. استفاده از بافت‌های مختلف در طراحی اتاق
 6. دکوراسیون دیوار اتاق
 7. وارد کردن عناصر طبیعی به طرح مثل گیاهان
 8. نورپردازی اتاق
 9. طراحی‌های مبتنی بر تم و مضوع
 10. شخصی‌سازی فضای اتاق با توجه به سلیقه‌شان
 11. ایجاد بخش‌هایی برای فعالیت های مختلف
 12. طراحی پایدار و دوست دار محیط زیست
 13. دیوار گالری
 14. آکوستیک و عایق صوتی

نتیجه‌گیری

در این مقاله با چیدمان انواع اتاق‌خواب و بهترین چیدمان اتاق‌خواب آشنا شدید و اصول و نکات طراحی و چیدمان اصولی آن را یاد گرفتید. در نهایت این شما هستید که تصمیم می‌گیرید وقتی از خواب بیدار می‌شوید، با چه فضایی روبرو شوید. انتخاب وسایل درست و کاربردی پیش از چیدمان اتاق‌خواب اهمیت زیادی دارد؛ پس حتماً قبل از خرید وسایل و تجهیزات اتاق‌خواب، یک شمای کلی از نحوه‌ی چیدمان را در ذهن خود بیاورید و سپس اقدام به خرید کنید. بهترین چیدمان اتاق‌خواب زمانی اتفاق می‌افتد که اصولی به همه چیز نگاه کنید و جنبه‌ی زیبایی‌شناسی را نیز در نظر بگیرید. چیدمان اتاق‌خواب مدرن را می‌توان بهترین چیدمان اتاق‌خواب دانست که مطابق با سلیقه‌ی امروزی است.

به نظر شما چه فاکتورهای دیگری در چیدمان اتاق‌خواب تأثیرگذار هستند؟ نظر خود را در مورد چیدمان اتاق‌خواب به سبک مدرن بیان کنید.

    خدمات طراحی داخلی و طراحی دکوراسیون در گروه طراحی اینجیر دیزاین

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x