اینجیر دیزاین

امروزه دیگر داشتن یک آشپزخانه‌‌ بزرگ لزوما نشانه‌ی کاربردی بودن و طراحی خوب آن فضا نیست. به‌عبارتی بزرگ بودن فضای آشپزخانه نشانه‌ی خوب و مدرن بودن آن نیست. در برخی موارد با داشتن یک آشپزخانه کوچک می‌توان بیش‌ترین کارایی و لذت را از فضای مورد نظر برد.  از طرفی با توجه به سبک زندگی امروزه و ساخت خانه‌های کوچک، طراحی فضاهای داخلی از اهمیت بالایی برخوردار است  و ازطرفی طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک باید اصولی و دقیق انجام شود تا بتوانید از حداکثر فضای آشپزخانه نهایت استفاده را ببرید. سازماندهی وسایل داخل آشپزخانه باعث می‌شود که استفاده از آن‌ها راحت‌تر باشد و چیدمان نیز به صورت بهینه‌ای صورت گیرد. بدین منظور در این مقاله نکات و ایده‌های جذابی را با طراحی کاربردی در اختیار شما قرار داده‌ایم تا بتوانید دکوراسیون آشپزخانه کوچک را به‌صورتی بهینه طراحی کنید. توصیه می‌کنیم که حتما تا پایان مطلب با ما همراه باشید تا با این ایده‌های جذاب و کاربردی آشنا شوید.

طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک

شما در هر خانه‌ای اعم از کوچک یا بزرگ می‌توانید آشپزخانه‌ای کوچک را طراحی کنید. دانستنِ نکات طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک مزایایی را برای شما به همراه دارد که عبارت‌اند از :

1. صرفه جویی در هزینه

هنگامی‌که فضای آشپزخانه کوچک‌تر شود، هزینه‌های خرید کابینت، رنگ‌آمیزی، طراحی دکوراسیون و غیره نیز کاهش می‌یابد. طراحی داخلی آشپزخانه کوچک هزینه‌های اضافی را هم کاهش می‌دهد و درعین‌حال، آشپزخانه به اصلی‌ترین بخش‌های موردنیاز مجهز می‌شود.

2. استفاده مفید از فضا

اگر طراحی آشپزخانه‌های کوچک به صورت کاربردی و درست انجام شود، باعث می‌شود که بتوانید از کم‌ترین فضا، بیش‌ترین بهره را ببرید. دانستنِ اصول دکوراسیون آشپزخانه کوچک با طراحی کاربردی باعث می‌شود دست معماران و طراحان داخلی باز باشد و بتوانند فضای بیش‌تری را برای اتاق خواب و اتاق پذیرایی در نظر بگیرند.

3. دسترسی راحت

به‌نظر شما چرا طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک دسترسی را برای شما راحت‌تر می‌کند؟

طراحی یک دکوراسیون آشپزخانه کوچک کمک می‌کند که اجاق گاز، سینک ظرفشویی و یخچال در نزدیکی هم قرار بگیرند. با این طراحی، این لوازم خانگی در ایدئال‌ترین حالت ممکن قرار می‌گیرند و در حقیقت حرکت شما بین ملزومات آشپزخانه راحت‌تر خواهد بود و دسترسی سریع‌تری خواهید داشت.

4. چیدمان مینیمال و ساده

طبیعی است که هرچقدر که فضای کم‌تری در آشپزخانه باشد، انتخاب‌های شما محدودتر می‌شود. اما دانستن نکاتی مرتبط با طراحی فضاهای کوچک باعث می‌شود چیدمان این فضاها راحت‌تر انجام شود. البته در کنار چیدمان ساده‌تر، نباید از طراحی فضای آشپزخانه نیز غافل شوید تا در استفاده از المان‌های مختلف، تنوع وجود داشته باشد. در چنین مواقعی از لوازمی برای چیدمان آشپزخانه استفاده کنید که با ابعاد و فضای آشپزخانه متناسب باشد. برای مطالعه‌ی بیشتر مقاله‌ی معرفی سبک مینیمال را مطالعه کنید.

5. نوردهی بهینه‌تر

در طراحی آشپزخانه کوچک درصورتی‌که به صورت تخصصی انجام نشود، ممکن است که با مشکل نوردهی مواجه شوید. اغلب آشپزخانه‌های کوچک قادر به استفاده از نور طبیعی نیستند و مشکل نوردهی دارند. به همین دلیل طراحان دکوراسیون، استفاده از نورهای مصنوعی را در دستور کار قرار می‌دهند. با توجه به کوچک بودن فضای آشپزخانه، نورپردازی محل، ساده‌تر و بهینه‌تر خواهد بود و مکان‌هایی که نیاز به نور بیش‌تر دارند، مشخص است.

نکات کلی برای طراحی آشپزخانه‌ها

ما در مقاله‌ی نکات کلیدی طراحی آشپزخانه علاوه‌بر نکات بالا به اصول و ضوابط طراحی آشپزخانه‌پرداخته‌ایم.

از جمله‌ی این موارد می‌توان به نکات مربوط به:

 • مثلث کار آشپزخانه
 • اصول و استانداردهای طراحی مثلث کار
 • انواع روش‌های اجرای مثلث کار
 • انواع متریال‌‌های مورد استفاده برای کابینت
 • ابعاد استاندارد عناصر مختلف در طراحی آشپزخانه
 • ایجاد فضایی برای نشستن در آشپزخانه

پیشنهاد می‌شود اگر قصد طراحی آشپزخانه را دارید حتما این مقاله را مطالعه کنید.

انتخاب رنگ مناسب در طراحی دکوراسیون آشپزخانه

یکی از کلیدی‌ترین نکات در طراحی دکوراسیون، استفاده از رنگ مناسب در فضاست. استفاده از رنگ‌های روشن و درخشان باعث انعکاس بالای نور و بزرگ‌تر جلوه دادن فضا می‌شود. به همین دلیل توصیه می‌شود که از رنگ‌های روشن‌تر استفاده کنید. ازطرفی استفاده از رنگ‌های روشن از لحاظ بهداشتی نیز مناسب‌تر است.

بهترین رنگ در دکوراسیون آشپزخانه

استفاده از رنگ‌های روشن و شاد در چیدمان دکوراسیون آشپزخانه کوچک می‌تواند فضای زیبا و مناسبی را فراهم کند. رنگ سفید یکی از پرطرفدارترین رنگ‌ها برای دکوراسیون آشپزخانه بوده که از لحاظ بهداشتی نیز مناسب است. استفاده از رنگ‌های روشن از جمله قرمز، آبی، زرد، سبز، کرم، بنفش و نارنجی و یا ترکیبی از این رنگ‌ها، ترکیبی اشتها برانگیر و شادی‌آور را در فضای آشپزخانه فراهم می‌آورد.

توصیه می‌کنیم که تا حد ممکن از استفاده رنگ‌هایی مانند مشکی، سرمه‌ای، قهوه‌ای و سایر رنگ‌های تیره خودداری نمایید.

برای اینکه ترکیب رنگ را در دکوراسیون آشپزخانه کوچک تغییر دهید، عملا تغییر رنگ لوازم بزرگ آشپزخانه از جمله یخچال، اجاق گاز، ماشین لباسشویی ممکن نیست. البته با توجه به اینکه اغلب این لوازم در رنگ‌های سفید و نقره‌ای تولید می‌شوند، خود به خود با سایر بخش‌های آشپزخانه هماهنگ می‌شوند.

نورپردازی دکوراسیون داخلی آشپزخانه های کوچک

بسیاری از شما این سوال را خواهید داشت که نورپردازی چه تاثیری در طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک دارد؟ تنظیم نور و نورپردازی مناسب، یکی دیگر از مهم‌ترین نکات در طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک است که باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید. اگر آشپزخانه موردنظر پنجره دارد، بهتر است که از نور طبیعی برای روشن و نورانی کردن فضا استفاده کنید تا فضای محیط آشپزخانه بزرگ‌تر جلوه کند. در غیر این صورت می‌توانید از نورای مصنوعی نظیر لامپ و یا لوستر استفاده نمایید.

استفاده از لامپ‌های رشته‌ای در زیر کابینت‌های بالایی آشپزخانه نیز ایده جذابی است که باعث می‌شود قسمت کابینت‌های پایینی روشن شود و آشپزی را در چنین فضایی مطبوع می‌کند. همچنین نورپردازی فضای آشپزخانه با استفاده از چراغ‌های سقف‌آویز و لوسترها نیز بسیار محبوب است.

در سالیان اخیر مشاهده شده است که در قسمت کف اتاق نورپردازی‌های ویژه‌ای انجام می‌شود. این ایده جذاب کمک می‌کند که قسمت کفپوش آشپزخانه از نورهای ستاره‌گون روشن بماند تا در هنگام شب، نور از کف اتاق به سمت بالا ساطع شود. نصب این لامپ‌ها در زیر کابینت‌های زمینی نیز باعث می‌شود تا نوار پاخور کابینت‌ها روشن بماند.

جالب است بدانید که به‌کارگیری سطوح براق مانند استیل و کاشی‌های سرامیکی علاوه‌بر افزایش زیبایی آشپزخانه‌های کوچک، انعکاس نور را در فضا تشدید می‌کند. همچنین این امر باعث می‌شود که فضای آشپزخانه بزرگ‌تر جلوه کند.

آشپزخانه ویلای حامد
آشپزخانه ویلای حامد

چیدمان لوازم آشپزخانه با طراحی کاربردی

یکی از مهم‌ترین مواردی که در طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک باید به آن توجه کنید، این است که علاوه‌بر بزرگ‌تر نشان دادن فضا باید تمامی لوازم را به گونه‌ای چیدمان کنید که به‌هم‌ریخته جلوه نکند. در عین حال چیدمان آشپزخانه های کوچک باید به گونه‌ای صورت گیرد که دسترسی به لوازم برای شما راحت باشد. استفاده از کشوها و کابینت‌های بیش‌تر باعث می‌شود که زودتر به این هدف خود برسید.

درصورتی‌که قادر به نصب کشو و کابینت در آشپزخانه نیستید، توصیه می‌کنیم که از شلف‌های متعدد روی دیوار استفاده نمائید. استفاده از شلف‌های کوچک و بزرگ با ترکیب رنگ‌های زنده و روشن، گزینه مناسبی برای جای دادن ظروف آشپزخانه به‌عنوان دکوری جذاب است.

برای چیدمان آشپزخانه دارای اپن، به‌هیچ‌وجه روی کانتر را شلوغ نکنید و تنها به قرار دان گلدان و گیاهان کوچک و همچنین ظروف تزئینی بسنده کنید. درصورتی‌که مجبور به اینکار شدید، سعی کنید لوازم برقی همچون قهوه‌ساز یا مایکروفر را بر روی اپن قرار دهید. لازم به ذکر است که قرار دادن ظروف و اشیاء ریز متعدد بر روی اپن برای فضای بیرون از آشپزخانه مناسب نیست.

طراحی دکوراسیون آشپزخانه بدون اپن

در دکوراسیون آشپزخانه کوچک بدون اپن حتما به طراحی کابینت‌ها دقت کنید. در چنین آشپزخانه‌هایی که مرزی در محیط منزل ندارند، ترکیب رنگ دکوراسیون داخلی آشپزخانه و تناسب آن با دکوراسیون پذیرایی بسیار مهم است. استفاده از دیزاین شبه جزیره در طراحی دکوراسیون چنین فضاهایی کمک می‌کند که یک طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک و کاربردی را تجربه نمایید.

 در طراحی آشپزخانه بدون اپن، می‌توانید از کابینت‌های سفید و سنگ طرح چوبی استفاده کنید. در کنار آن، نورپردازی‌های مناسب و استفاده از پنجره بزرگ کمک می‌کند که نمای فوق‌العاده‌ای در آشپزخانه فراهم شود. در زیر می‌توانید برخی دیگر از طرح‌ها و ایده‌های جذاب در آشپزخانه بدون اپن را مشاهده کنید :

 1. استفاده از کابینت‌های سفید و پارکت‌های چوبی رنگ به سبک نئوکلاسیک.
 2. استفاده از رنگ در طراحی دکوراسیون در کنار کابینت و میز ناهارخوری سفید.
 3. طراحی آشپزخانه به شکل L در کنار استفاده از سنگ کابینت مرمر و کابینت سفید و همچنین پارکت قهوه‌ای سوخته.
 4. طراحی آشپزخانه به شکل مستطیل در کنار کابینت‌های رنگی و سفید و پارکت سفید.
 5. طراحی آشپزخانه با دکوراسیونی به سبک نئوکلاسیک در کنار دکور سفید و همچنین استفاده از سنگ‌های روی کابینت رنگ چوبی که با میز ناهارخوری ست می‌شود.

ایده های جذاب و کاربردی برای دکوراسیون آشپزخانه کوچک

در این بخش به بررسی برخی از ایده‌های جذاب و ترند در طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک می‌پردازیم که هر کدام از آن‌ها می‌تواند نمای فوق‌العاده‌ای به آشپزخانه شما بدهد.

 16  نکته‌ی برای طراحی آشپزخانه‌های کوچک:

1. جایگزینی کابینت‌ها با کشو

در حالت عادی کمدها و کابینت‌های معمولی به اندازه کشوها کاربردی نیستند و نمی‌توانند وسیله‌های زیادی را در خود جای دهند. از‌طرفی‌دیگر، کابینت‌ها به دلیل طراحی که دارند، فضای تلف شده زیادی داشته و دسترسی به قسمت‌های انتهایی آن‌ها راحت نیست. در طرف مقابل، کشوها با توجه به طراحی کاربردی که دارند و به دلیل اینکه می‌توان کل فضای درون کشو را بیرون آورد، بسیار کاربردی‌تر هستند.

برای جدا کردن داخل کشو نیز می‌توانید از جداکننده‌ها استفاده کنید و وسایل را در دسته‌بندی‌‌های مختلف و مرتب درون کشو قرار دهید. معمولا درون فضای یک کابینت 3 تا 4 کشو قرار می‌گیرد و تمام محتویات کشوها به راحتی قابل مشاهده است.

2. استفاده از کابینت های صاف، ساده و مدرن

طراحی و شکل کابینت در طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک بسیار مهم است و هرچه کابینت‌ها ساه‌تر باشند، نمای آشپزخانه نیز بزرگ‌تر و مرتب‌تر جلوه می‌کند. بدین منظور می‌توانید به جای دستگیره‌های بزرگ، سنگین و با طرح‌های پیچیده از دستگیره‌های ساده، کوچک، باریک و براق استفاده کنید. این موضوع کمک می‌کند که فضای آشپزخانه مینیمال‌تر و بزرگ‌تر نشان داده شود.

3. امتداد کمدها و کابینت ها تا سقف آشپزخانه

در بسیاری از موارد مشاهده می‌کنید که فضای بالای کابینت‌ها به‌سختی تمیز می شود و در کنار باقی ماندن گرد و غبار در آن جا، اتلاف فضای موجود در آشپزخانه را در پی خواهد داشت. شما می‌توانید با امتداد دادن کابینت‌ها تا سقف آشپزخانه، از فضای آشپزخانه به بهترین شکل استفاده کنید. همچنین امتداد کمدها و کابینت‌ها تا سقف آشپزخانه باعث می‌شود که دکوراسیون آشپزخانه‌های کوچک، بزرگ‌تر جلوه کند.

4. ایجاد قفسه های باز

یکی از طرح‌ها و ایده‌های جالب در دکوراسیون آشپزخانه‌های کوچک، استفاده از قفسه‌های باز در آشپزخانه است. این ایده کمک می‌کند که علاوه‌بر صرفه اقتصادی، فضای آشپزخانه بزرگ‌تر نشان داده شود. لازم به ذکر است که نگهداری این قفسه‌ها سخت است و باید همیشه آن‌ها را تمیز و مرتب نگه دارید.

5. استفاده از متریال های براق و بازتابنده

یکی از اصلی‌ترین راهکارها در طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک ایجاد یک توهم فضایی است تا فضای آشپزخانه بزرگ‌تر نشان داده شود. بدین منظور می‌توانید از متریال‌های براق استفاده کنید تا نور را به صورت اصولی بازتاب دهند. به طور مثال استفاده از درب کابینت‌های شیشه‌ای و کاشی‌های براق تأثیر زیادی بر فضای آشپزخانه می‌گذارد.

6. به کارگیری رنگ سفید در طراحی

یکی دیگر از بهترین ایده های دکوراسیون آشپزخانه کوچک با طراحی کاربردی استفاده از رنگ سفید است که به روشن‌تر و بزرگ‌تر دیده شدن فضای آشپزخانه کمک می‌کند. توصیه می‌کنیم بدین منظور رنگ سفید را در انواع بافت مات، براق و چوبی استفاده نمایید و با طیف‌های رنگی مختلف ترکیب کنید.

7. استفاده از رنگ‌های مشابه

در طراحی دکوراسیون آشپزخانه‌های کوچک سعی کنید از طیف مشابهی از رنگ‌ها استفاده کنید تا ظاهر یکدست آشپزخانه، نمای زیبایی به محیط ببخشد. این موضوع باعث می‌شود که فضای آشپزخانه بزرگ‌تر نشان داده شود. رنگ‌های متفاوت در دکوراسیون آشپزخانه، فضای آشپزخانه را شلخته‌تر و کوچک‌تر نشان می‌دهد. برای انتخاب بهترین ترکیب رنگ بهتر است که یک رنگ روشن یا خنثی را برای پس‌زمینه انتخاب کنید و سپس به تناسب آن، رنگ‌های دیگر را به کار ببرید.

8. طراحی باز یا اپن

در بسیاری از آشپزخانه‌های امروزی مشاهده می‌کنید که از آشپزخانه به به شکل طراحی باز یا اپن استفاده می شود. آشپزخانه بدون مانع کمک می‌کند که با فضای متصل شود و بزرگ‌تر به نظر برسد. در این میان می‌توانید از یک پیشخوان کوچک نیز استفاده کنید تا در کنار جداسازی دو فضا، آشپزخانه کوچک به نظر نرسد.

9. تبدیل پیشخوان به فضای غذاخوری

احتمالا اگر در کنار آشپزخانه کوچک، خانه کوچکی هم دارید، می‌توانید بخشی از پیشخوان جلوی آشپزخانه را به میز غذاخوری تبدیل کنید. بدین منظور کافیست یک یا دو صندلی یا چهارپایه را متناسب با فضا، جلوی پیشخوان قرار دهید. این کار باعث می‌شود که بتوانید از فضای موجود در آشپزخانه کوچک به بهترین شکل استفاده کنید.

10. خلاقیت در فضاهای نگهداری وسایل آشپزخانه

معمولا وسایلی مانند کارد و چنگال، تابه، قابلمه و غیره فضای زیادی از کابینت‌ها را اشغال می کنند. در طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک می‌توانید از گیره، کشو یا قفسه‌های جداگانه‌ای استفاده کرده و آن‌ها را در قسمت‌های مختلف آشپزخانه نصب کنید. خلاقیت به خرج دهید و فضاهای کوچکی از آشپزخانه که در حالت عادی اتلاف شده‌اند، بدین منظور انتخاب نمایید.

11. استفاده از گل و گیاه و ایجاد حس تازگی در آشپزخانه

به‌کارگیری گل‌ها و گیاهان آپارتمانی در آشپزخانه کوچک گزینه مناسبی برای تزئین فضای بیش از حد ساده آشپزخانه کوچک است. این کار کمک باعث می‌شود که فضای کوچک آشپزخانه رنگی طبیعی به خود بگیرد و حس طراوت، تازگی و سرزندگی از فضای آشپزخانه احساس شود.

12. استفاده از کفپوش‌های بزرگ

یکی دیگر از بهترین ایده‌ها که در جدیدترین دکوراسیون آشپزخانه کوچک آپارتمانی استفاده می‌شود، استفاده از کفپوش‌های بزرگ است. بسیاری از افراد می‌خواهند بدانند که چه کفپوشی برای دکوراسیون آشپزخانه کوچک مناسب است؟ از همین رو انتخاب متریال و سبک مناسب کفپوش برای دکوراسیون آشپزخانه‌های کوچک دشوار خواهد بود. هنگام انتخاب کفپوش حتما دقت کنید که دوام بالایی داشته باشد و در صورت کثیفی بتوانید آن را راحت تمیز نمایید.

دقت کنید که کفپوش موردنظر باید با نمای کلی دکوراسیون آشپزخانه هماهنگ باشد. استفاده از کفپوش یا کاشی‌های بزرگ نیز به بزرگ‌تر نشان دادن فشای آشپزخانه کمک می‌کند. در انتخاب کفپوش دقت کنید که رنگ کفپوش‌ها با کابینت‌ها متناسب باشد و با قرار گیری صحیح آن‌ها، فضای محیط بزرگ‌تر نشان داده می‌شود.

13. تمرکز روی طراحی عمودی دکوراسیون آشپزخانه کوچک

یکی دیگر از ایده‌های جذاب در طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک استفاده از وسایل بلند با ارتفاع بیش‌تر است که کمک می‌کنند فضای کوچک آشپزخانه بزرگ‌تر نشان داده شود. در واقع، کوچک بودن فضای آشپزخانه را با ارتفاع بلند سقف جبران می‌کنید. ازطرفی کابینت‌ها و سایر وسایلی که در آشپزخانه قرار می‌گیرند، درصورتی‌که به شکل عمودی باشند، فضای آشپزخانه را بزرگ‌تر نشان می‌دهد. همچنین می‌توانید از وسایل دکوری با ارتفاع بلند بر روی پیشخوان یا داخل قفسه‌ها نیز استفاده کنید. توصیه می‌کنیم که پارکت‌های کف اشپزخانه را به صورت عمودی قرار دهید تا طول آشپزخانه بزرگ‌تر نشان داده شود.

14. استفاده از کاشی های با طرح پیچیده و شلوغ در کف آشپزخانه کوچک

استفاده از کاشی‌های با طرح پیچیده و شلوغ در کف آشپزخانه، ایده‌ای محبوب برای برخی از افراد است. این طرح‌ها توجهات را به خود جلب کرده و در هر قسمتی از آشپزخانه، جلوه خاصی ایجاد می‌کند. کفپوش‌های با طرح پیچیده و شلوغ توجهات را به سمت خود جلب می‌کنند و باعث بزرگ‌تر نشان داده شدن فضای آشپزخانه می‌شوند.

15. انتخاب کابینت های  کم‌عرض و باریک‌تر در آشپزخانه کوچک

استفاده از کابینت‌های پایه باریک یکی دیگر از بهترین ایده‌های طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک است. کابینت‌های با عرض کم‌تر فضای کم‌تری از آشپزخانه را اشغال می‌کنند. البته لازم به ذکر است که مسلما برای قرار دادن وسایل درون کابینت، فضای کم‌تری را خواهید داشت و اگر می‌خواهید تنها به خاطر میز نهارخوری، فضای آشپزخانه کوچک را افزایش دهید، توصیه می‌کنیم که از انجام این کار خودداری کنید.

16. استفاده از سینک‌های ظرفشویی یک قلو

امروزه در بسیاری از آشپزخانه‌ها شاهدیم که از سینک‌های ظرفشویی دوقلو به دلیل افزایش میزان کارایی استفاده می‌شود. استفاده از چنین سینک‌های ظرفشویی در آشپزخانه‌های کوچک به هیچ وجه توصیه نمی‌گردد. سینک‌های دوقلو هم فضای داخل آشپزخانه و هم روی کابینت را اشغال می‌کنند و آشپزخانه را کوچک‌تر نشان می‌دهند. بنابراین استفاده از سینک‌های ظرفشویی یک قلو در آشپزخانه‌های کوچک کاربردی‌تر و بهتر است.

برای طراحی آشپزخانه‌های کوچک چه کنیم؟

مبحث چیدمان وسایل آشپزخانه و دکوراسیون آن، علاوه‌بر سلیقه شما یک بخش تخصصی دارد که نیاز است حتما با متخصصان این حوزه مشورت کنید. به‌عنوان مثال شاید شما با توجه به کوچک بودن فضای آشپزخانه احساس کنید برای چیدمان وسایل آشپزخانه چاره‌ای جز روشی که به ذهنتان رسیده است ندارید، اما معماران و متخصصان این حوزه علاوه‌بر مباحث طراحی، نسبت به وسایل آشپزخانه و قابلیت‌های تجهیزات مختلف آشپزخانه اطلاعات بیشتری دارند. بنابراین بهتر است پس از خواندن مقاله‌های مرتبط با طراحی آشپزخانه و دیدن عکس‌های آشپزخانه‌های مختلف و گرفتن ایده از آن‌ها، اما در نهایت با یک متخصص مشورت کنید.

سخن پایانی

آشپزخانه را می‌توان مهم‌ترین بخش یک خانه در نظر گرفت که در حین طراحی و ساخت خانه باید توجه ویژه‌ای به آن داشت. به دلیل اهمیت آن است که می‌گویند آشپزخانه قلب خانه است. امروزه طراحی‌های جذاب و مدرنی برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه‌های ایرانی و خارجی اجرا شده که عمدتا برای فضاهای بزرگ‌تر ارائه می‌شوند. درصورتی‌که آشپزخانه‌ای کوچک داشته باشید، باید نکات مهمی را به منظور چیدمان و طراحی دکوراسیون ایدئال رعایت کنید. در این مطلب در مورد طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک ایده‌های جذاب و نکات کاربردی را مورد بررسی قرار دادیم. در صورت نیاز به اطلاعات بیش‌تر می‌توانید با کارشناسان مجموعه اینجیر دیزاین ارتباط برقرار کنید.

    خدمات طراحی داخلی و طراحی دکوراسیون در گروه طراحی اینجیر دیزاین

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x