اینجیر دیزاین

ویلای سربیشه

موقعیت : مازندران_محمودآباد
مساحت : 160 متر مربع
سبک طراحی :  مدرن
تاریخ انجام پروژه : 1400

کمی آن طرف‌تر از خانه، کنار جاده تابلوهای تبلیغاتی بزرگ باشعارهای تبلیغاتی اغراق‌آمیز به چشم می‌خورد. دوری از دود و بوق و ترافیک و ساختمان‌های بدقواره‌ی شهری  باعث شده است که آدم‌های زیادی حاضر باشند به هر قیمتی که شده در یک خانه‌ی ویلایی به‌اصطلاح حیاط‌دار زندگی کنند. اما در واقعیت کیفیت زندگی در خانه‌هایی که توسط افراد منفعت‌طلب ساخته می‌شوند در حد همان شعارهای تبلیغاتی اغواکننده است، چون اصولاً در طراحی این خانه‌ها به نیاز‌های ساکنین، بافت روستا، موقعیت جغرافیایی و… توجه‌ای نشده است و تنها‌وتنها به طراحی نما‌های لوکس بسنده کرده‌اند؛ البته باید به شما بگوییم که بسیاری از آن‌ ویلا‌ها حتی نمای خوبی هم ندارند و فقط برای اینکه از این رقابت جا نمانند  دست به طراحی‌های عجیب زده‌اند!

طراحی نما و محوطه

وقتی پیشنهاد طراحی ویلای «سربیشه» به ما شد اسکلت آن بنا شده بود. خوشبختانه کارفرماهای خوش‌فکر پروژه از این سبک ویلاهای به اصطلاح بسازبفروشی بی‌زار بودند و تنها از ما خواستند که یک ویلای مدرن و ساده طراحی شود. طراحی ویلای سربیشه با تلفیق بین زیبایی خانه‌های سنتی و نیاز‌های زندگی امروز به سبک مدرن طراحی شد. محوطه ویلا مساحت زیادی نداشت و ما سعی کردیم با استفاده حداکثری از فضا به نیازها و خواسته‌های کارفرما پاسخ دهیم.

برای مشاهده تصاویر با ابعاد بزرگ روی آن کلیک کنید.

طراحی داخلی

طراحی داخلی

برای مشاهده تصاویر با ابعاد بزرگ روی آن کلیک کنید.

ورودی و پله

وقتی وارد فضای جدیدی می‌شویم اولین بخشی که می‌بینیم و تجربه می‌کنیم ورودی است. ما در طراحی ورودی و پله‌های نیم طبقه خانه‌ای در بوکان سعی کردیم تا جای ممکن کاربری‌ها را بهبود ببخشیم.

برای مشاهده تصاویر با ابعاد بزرگ روی آن کلیک کنید.