اینجیر دیزاین

ویلای حامد

موقعیت : تهران_آبسرد
مساحت ویلا : 700 متر مربع
سبک طراحی :  مدرن
تاریخ انجام پروژه : 1399

«ویلا حامد»، تصویر آرزوهای درونی یک زوج جوان است که دست‌به‌دست هم داده و با هم رویای دور شدن از هیاهوی زندگی شهری را می‌پرورانند. این پروژه، نمادی از زندگی با امکانات امروزی اما در آغوش طبیعت است؛ یک پناهگاهی که در آن صدای طبیعت و زندگی شنیده می‌شود و احساس شادی و آرامش را در ساکنینش بیدار می‌کند.

فرم ساختمان

طرح کلی ویلا حامد، یک مکعب ساده‌ی سفید است که بخش‌هایی از آن  خالی و پُر شده است. در واقع طراحی این پروژه با نهایت سادگی و به سبک مدرن انجام شد اما در حین حال سعی کردیم به تمامی نیازهای زندگی شهری این زوج جوان پاسخ دهیم، از نیاز رفتن به باشگاه ورزشی تا برگزاری دورهمی‌های گرم و صمیمی در فضاهای مختلفِ باز و سرپوشیده. روف‌گاردن، حیاط و فضای سبز، آلاچیق، استخر شنا و اتاقی برای برگزاری جشن‌ها و مهمانی‌ها.

برای مشاهده تصاویر با ابعاد بزرگ روی آن کلیک کنید.

قرارگیری ساختمان ویلا به نحوی در نظر گرفته شد که یک حیاط پشتی دِنج و سبز را برای ساکنان به ارمغان آورده است. اما یکی از ویژگی‌های جذاب و بی‌نظیر این پروژه، وجود پله‌های سفید در نمای ویلا است. این پله‌ها با همان مصالح و رنگ مشابه نمای ساختمان پوشیده شده‌اند. در نگاه اول، پله‌های سفید بر روی نما، برجستگی ساده‌ای را ایجاد می‌کنند که به‌واسطه‌ی هم‌رنگی با متریال نما، زیبایی خاصی به آن می‌بخشند. این برجستگی سفید، در واقع حس جریان و پویایی را در ذهن ناظر به وجود می‌آورد، به‌گونه‌ای که بلافاصه وقتی چشم به آن می‌اندازد، احساس می‌کند که پله‌ها به او راهی رو به سمت یک دنیای تازه و هیجان‌انگیز نشان ‌می‌دهند.

برای مشاهده تصاویر با ابعاد بزرگ روی آن کلیک کنید.

طراحی داخلی

طراحی داخلی این پروژه را با رعایت خطِ معماری نما، مینیمال و مدرن کار کردیم. با توجه به نیاز ساکنین، شور و هیجان بیشتری را در طراحی  داخلی فضای مخصوص جشن‌ها و مهمانی‌ها اعمال کردیم. سقف این بخش را به سبک اکسپوز و متفاوت با سایر بخش‌ها اجرا کردیم و قاب بزرگ پنجره‌ی آن با نمایی متفاوت و رو به استخر ویلا است.

به طور کلی این ویلا بازتابی از شخصیت و سبک زندگی ساکنین ویلا است؛ که بعد از چندین جلسه‌ای که با تیم طراحی ما داشتند، توانستیم که به زبان معماری آن را بیان کنیم.

برای مشاهده تصاویر با ابعاد بزرگ روی آن کلیک کنید.