اینجیر دیزاین

طراحی داخلی کافی شاپ

امروزه با طراحی یک کافی شاپ جذاب و حرفه‌ای می‌توان محیطی شاد و آرامش‌بخش را برای مشتریان ایجاد کرد و در عین حال شرایط متفاوتی را از نظر بصری برای آن‌ها فراهم نمود. یک طراحی درست و کاربردی باعث می‌شود که جذب مشتریان کافی‌شاپ در حد مطلوبی انجام شود و درآمد بالایی را برای شما داشته باشد.

در طراحی دکوراسیون داخلی کافی‌شاپ، سبک‌ها و ایده‌های مختلفی پیاده‌سازی می‌شوند که انتخاب یکی از آن‌ها ممکن است که برای شما دشوار باشد. در مقاله پیش‎رو به بررسی نکات مهمی در رابطه با طراحی داخلی کافی شاپ می‌پردازیم و توصیه می‌کنیم که تا پایان مطلب با ما همراه باشید.

اهمیت طراحی کافی شاپ و تاثیر آن بر جذب مشتری

امروزه قشرهای مختلفی از مردم به کافه می‎روند و با این حال، تنها یک مخاطب هدف وجود دارد. کافی‌شاپ برخلاف رستوران ها، محلی است که مردم می‌توانند هر کاری که می‌خواهند را در این محیط انجام دهند. به عنوان مثال، پشت لپ‌تاپ خود بنشینند یا کتابی را شروع به مطالعه کنند.

از طرف دیگر، افراد در هر گروه سنی به نوشیدن قهوه روی می‌آورند و این نوشیدنی جزو وعده‌های غذایی ساده و مقرون‌به‌صرفه به شمار می‌رود. از این رو طراحی داخلی کافی شاپ از اهمیت زیادی برخوردار خواهد بود و واکنش مردم نسبت به کافه را مشخص می‌کند.

مفاهیم داخلی، نورپردازی و موسیقی، طراحی میز و صندلی، رنگ دیوارها و همه این موارد به کافی شاپ شخصیت می‌دهد. البته این را هم باید در نظر بگیریم که هدف نهایی کافه هم مانند سایر تجارت‌ها، به حداکثر رساندن سود و کاهش هزینه‌هاست و به نوعی هدف نهایی حول محور مشتری می‌چرخد. بر اساس نظرات اکثر مشتریان، پس از تجربه ورود به یک کافه، اغلب در کنار نوشیدن قهوه خوب، به طراحی داخلی کافه تاکید دارند.

انتخاب سبک یا کانسپت طراحی دکوراسیون کافی شاپ

انتخاب سبک یا کانسپت یکی از اولین قدم‌ها برای طراحی داخلی کافی شاپ است. سبک طراحی داخلی کافه باید با عوامل مختلفی اعم از قیمت‌ها، لوکیشن، جامعه مشتریان هدف و نوع آیتم‌های منوی کافی‌شاپ مرتبط باشد. بنابراین این سوال را قبل از طراحی کافی‌شاپ در نظر داشته باشید که هدف از طراحی دکوراسیون داخلی کافی شاپ چیست؟

می توانید در مقاله طراحی کافه و رستوران مدرن بیشتر بخوانید.

همانطور که پیش‌تر اشاره کردیم، کافی شاپ برخلاف رستوران‌ها، محیطی صمیمی دارد که مردم می‌توانند در آن کارهای مختلفی اعم از دورهمی، قرارهای ملاقات کاری و دوستانه، کتاب خواندن، کار کردن با لپ‌تاپ و غیره انجام دهند. بنابراین با توجه به اینکه گروه‌های بسیار متنوعی از افراد به کافی‌شاپ می‌روند، نحوه چیدمان و دکوراسیون داخلی کافه باید به‌گونه‌ای باشد که به حریم شخصی تمام مشتریان اهمیت داده شود.

پس از انتخاب سبک موردنظر برای طراحی داخلی کافه، نوبت به آماده‌سازی محیط کافی‌شاپ می‌رسد. در ادامه به بررسی ایده‌ها و ترفندهای کاربردی در طراحی دکوراسیون داخلی کافی شاپ می‌پردازیم که به کارگیری هر کدام از این ایده‌ها باعث جذب بیشتر مشتری و در نهایت افزایش درآمد کافه می‌شود.

بررسی اصول طراحی داخلی کافی شاپ

طراحی داخلی برای کافی‌شاپ باید از اصول و نکات مهمی برخوردار باشد که در این بخش به بررسی آن‌ها می‌پردازیم:

تأثیر محل موقعیت جغرافیایی در طراحی داخلی کافی شاپ

یکی از مهم‌ترین مواردی که در طراحی داخلی کافه باید به آن توجه کنید، محل قرارگیری کافی‌شاپ است که نوع مشتریان، نوع منو و چگونگی جذب آن‌ها را تعیین می‌کند. اگر می‌خواهید بدانید که بهترین لوکیشن برای طراحی داخلی دکوراسیون کافی شاپ کجاست؟ تیم اینجیر دیزاین سه لوکیشن را به شما معرفی می‌کند:

1. راه اندازی کافی شاپ در مرکز خرید

مرکز خرید یکی از گزینه‌های محبوب و بسیار مناسب برای راه‌اندازی کافی‌شاپ است. با توجه به اینکه افراد با گروه‌های مختلفی به منظور خرید و در طول سال به مراکز خرید می‌روند، بنابراین، این لوکیشن مکانی می‌تواند سود بالایی را برای شما به همراه داشته باشد.

میتوانید در مقاله طراحی داخلی فروشگاه بیشتر بخوانید.

2. راه اندازی کافی شاپ در نبش خیابان

راه‌اندازی کافی شاپ در نبش خیابان می‌تواند توجه بسیاری از رهگذران را به خود جلب کند. با توجه به اینکه کافه نبش خیابان در مسیر رفت‌و‌آمد و ورود به خیابان قرار دارد، افرادی که به محل کار یا دانشگاه خود می‌خواهند بروند، به احتمال زیاد برای صرف نوشیدنی به این کافی‌شاپ مراجعه می‌کنند.

3. راه اندازی کافی شاپ در یک محله مسکونی

یکی دیگر از گزینه‌های مناسب برای دکوراسیون داخلی کافی‌شاپ در ایران لوکیشن محله مسکونی و دنج است که باعث می‌شود تنها با افراد و مجموعه‌های محدودی در رقابت باشید. آیا می‌توان در محلی که چندین کافه مشابه قرار دارد یک کافی شاپ راه اندازی کرد؟ در جواب این سوال باید بگوییم که اگر مشتریان هدف یکسانی وجود دارد، توصیه می‌کنیم که به هیچ وجه این کار را نکنید و طراحی داخلی کافی‌شاپ را به لوکیشن دیگری انتقال دهید.

تأثیر نمای بیرونی کافه در طراحی کافی شاپ

یکی از اصلی‌ترین مواردی که در راه‌اندازی و طراحی دکوراسیون کافی‌شاپ باید به آن دقت کنید، طراحی نمای بیرونی مجموعه است. در واقع نمای بیرونی، معرف سبک طراحی و حال و هوای طراحی دکوراسیون داخلی کافی شاپ است با یک طراحی نمای بیرونی حرفه‌ای، می‌توانید رهگذران و مشتریان بالاقوه را جذب کنید.

توصیه می‌کنیم که به هیچ عنوان از طرح‌های شلوغ و گیج‌کننده در طراحی بیرونی کافی‌شاپ استفاده نکنید. شما می‌توانید پس‌زمینه را به صورت ساده و در عین حال طراحی کنید و نام یا لوگوی مجموعه را به صورتی قابل خواندن و شناسایی در بین این طراحی‌ها قرار دهید. بهتر است که در طراحی نمای بیرونی کافی‌شاپ از فونت و رنگ‌های جذاب، متضاد و چشمگیر استفاده کرده تا باعث شود که مشتریان بیش‌تری جذب شوند.

در مقاله طراحی نمای تجاری بیشتر میتوانید بخوانید.

نحوه طراحی محیط داخلی کافی شاپ

طراحی نمای داخلی کافی‌شاپ را می‌توان مهم‌ترین بخش یک کافه دانست. فراموش نکنید که مشتریان شما در کنار خرید و نوشیدن یک فنجان قهوه، دوست دارند که از تجربه خود در کافه لذت ببرند. بنابراین سعی کنید علاوه‌بر تهیه یک منوی کامل در کافی‌شاپ، محیطی جذاب، زیبا و دل‌نشین را برای مشتریان خود فراهم کنید. برای دکوراسیون داخلی کافی‌شاپ ایرانی در محیط داخلی، تمام تجهیزات و عوامل کافه اعم از نام کافه، پالت رنگ، نورپردازی فضا، وسایل تزئینی، میز و صندلی و غیره با سبک طراحی و تم انتخابی کافی‌شاپ هماهنگ باشند.

اهمیت پالت رنگ و تجهیزات مورد استفاده در طراحی کافی شاپ

در طراحی داخلی کافی شاپ باید به دو جنبه اصلی طراحی دکوراسیون کافه توجه داشته باشید. استفاده خلاقانه از این دو عنصر باعث می‌شود که جذابیت هر فضایی افزایش پیدا کند. لازم به ذکر است که اگر رنگ و متریال نامناسبی را برای فضای کافی‌شاپ انتخاب کنید، به محیط کافه حس ناخوشایندی انتقال می‌دهد.

این موضوع نشان می‌دهد که قبل از طراحی داخلی دکوراسیون کافی‌شاپ باید تجهیزات و لوازم مناسبی را انتخاب کنید و سپس پالت رنگی و سایر وسایل را با آن‌ها هماهنگ نمایید. شما می‌توانید از رنگ‌های قهوه‌ای، خاکستری، خاکی و تناژهای مختلف رنگ سبز نیز استفاده کنید که رنگ‌های محبوبی محسوب می‌شوند.

بر اساس تحقیقات دانشمندان، رنگ‌ها تاثیر زیادی بر افزایش اشتهای افراد می‌گذارد و بهتر است که در ترکیب رنگ‌های انتخابی نیز توجه ویژه‌ای داشته باشید. برای مثال، ترکیب رنگ قرمز با قهوه‌ای در کنار رنگ طلایی، انتخاب بسیار محبوبی است و دلیل این امر، این است که رنگ‌های قرمز و زرد باعث تحریک اشتهای افراد می‌شوند.

تأثیر نورپردازی در طراحی داخلی کافی شاپ

یک نورپردازی مناسب باعث می‌شود که طراحی داخلی دکوراسیون کافی‌شاپ به چشم آید. نورپردازی می‌تواند فضای مناسبی را برای مشتریان فراهم کند و با اجرای درست آن، می‌توان فضایی مثبت و آرامش بخش را ایجاد نمود. بدین‌منظور باید انتخاب نورپردازی و هماهنگ‌سازی آن با فضای کافی‌شاپ را جدی گرفت.

- ایده نورپردازی مصنوعی در طراحی کافی شاپ

  1. نورپردازی تاکیدی (Accent Lighting)

این نوع نورپردازی، به منظور برجسته کردن ویژگی‌های خاص محیط و نشان دادن جلوه غذا، نقاشی‌ها و آثار هنری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  1. نورپردازی محیطی (Ambient Lighting)

در نورپردازی محیطی، چراغ‌ها منبع اصلی روشنایی کافی‌شاپ هستند و برای روشن کردن فضا از مقدار مساوی نور استفاده می‌کنند.

  1. نورپردازی تزئینی (Decorative Lighting)

برای افزایش زیبایی و ظرافت طراحی دکوراسیون داخلی کافی‌شاپ از نورپردازی تزئینی استفاده می‌کنند.

انتخاب بین این سه نوع نورپردازی به محیط و نوع فضای کافی‌شاپ بستگی دارد. همچنین می‌توانید از سیستم روشنایی سفارشی‎سازی‌شده را با توجه به نیازهای محیط و شرایط مالی خود استفاده کنید.

- اهمیت نور طبیعی در طراحی داخلی کافی شاپ

استفاده از نور طبیعی، ساده‌ترین روش برای نورپردازی کافی‌شاپ است که طراوت، پایداری و راحتی را به همراه دارد و همچنین با محیط زیست، سازگار است. بسیاری از افراد انتخاب نور طبیعی را در اولویت قرار می‌دهند.

بهبود کارایی و زیبایی کافی شاپ با استفاده از کتاب و کتابخانه

یکی از ایده‌های جذاب برای دکوراسیون داخلی کافی شاپ مدرن استفاده از کتابخانه در مجموعه است. این امر سبب می‌شود که مشتریان کافه حتی برای خواندن کتاب هم که شده، به کافه شما مراجعه کنند. در چنین کافه‌هایی، بخش بزرگی از مشتریان شما را علاقه‌مندان به فرهنگ و هنر تشکیل خواهند داد. چنین ترفندی، علاوه بر شلوغ‌تر شدن و گرم‌تر شدن فضای داخلی کافی‌شاپ، باعث فروش بیش‌تر کافه می‌شود.

نحوه چیدمان وسایل در دیزاین کافی شاپ

هسته اصلی طراحی داخلی کافی شاپ را می‌توانید در چیدمان کافه در نظر بگیرید. چیدمان تجهیزات و وسایل کافه از جمله میز و صندلی به روش‌های بسیاری قابل انجام است. ولی در این میان نباید به جذابیت و زیبایی طرح و جنبه کاربردی آن لطفه‌ای وارد شود. به عنوان مثال، نحوه چیدمان میز و صندلی نباید در رفت‌وآمد مشتریان و همچنین کارکنان کافی‌شاپ تداخلی ایجاد کند.

اهمیت پخش موسیقی در کافی شاپ

موسیقی یکی از انتخاب‌های هوشمندانه برای طراحی داخلی دکوراسیون کافی‌شاپ است که یک انرژی مثبتی را به حال و هوای کافه انتقال می‌دهد. در انتخاب موسیقی مورد نظر حتما باید دقت کافی داشته باشید و باید مشتریان هدف خود را نیز در نظر بگیرید. موسیقی انتخابی باید با سبک طراحی کافه هماهنگ باشد.

در هنگام پخش موسیقی حتما به کیفیت پخش و حجم صدا توجه کنید. صدای موسیقی باید در تمام بخش‌های کافی‌شاپ به یک اندازه پخش شود و صدای آن باید به گونه‌ای تنظیم شود که نه گوش مشتریان کافه را آزار دهد و نه چیزی از صدای موسیقی به گوش آن‌ها نرسد.

طراحی داخلی کافی شاپ مدرن

اگر قصد دارید که کافه‌ای به سبک مدن طراحی کنید، پیشنهاد می‌شود مقاله‌های معرفی سبک مدرن و طراحی کافه و رستوران مدرن را مطالعه بفرمایید.

انواع تم کافی شاپ

شما می‌توانید برای طراحی داخلی کافی‌شاپ یکی از سبک‌های مورد علاقه خود را در مجموعه پیاده‌سازی کنید. در ادامه برخی از تم‌های محبوب را مورد بررسی قرار می‌دهیم‌:

1. اصول طراحی کافی شاپ با تم کافه باغ

تم کافه باغ یکی دیگر از تم‌های محبوب است که در بسیاری از شهرها مورد استفاده قرار می‌گیرد. استفاده و طراحی این تم سبب حس طراوت و هوای تازه در محیط می‌شود. برای طراحی این تم می‌توانید از پنجره‌های بزرگ شیشه‌ای استفاده کنید تا نور طبیعی خورشید برای روشنایی داخل مجموعه، کافی باشد. شما می‌توانید با ترکیب پوشش سبز گیاهان و نور خورشید، فضایی طبیعی و آرامش‌بخش را در فضای داخلی کافی‌شاپ ایجاد کنید.

برای اجرای تم کافه باغ در ابتدا باید محیطی را برای چیدمان مناسب و اصولی گیاهان در نظر بگیرید. همچنین پیشنهاد می‌کنیم که برخی از گیاهان را بر روی زمین و برخی را در قفسه‎های دیواری قرار دهید و یا می‎توانید گیاهانی را از سقف آویزان کنید.

2. اصول طراحی دکوراسیون کافی شاپ هنری

یکی از طراحی‌های محبوب که امروزه طرفداران زیادی را به خود جلب کرده، طراحی کافی‌شاپ با تم هنری است. در تم هنری از عناصر مرتبطی نظیر هنرمندان مشهوری مانند پیکاسو و برخی از مضامین هنری استفاده می‌شود. در برخی از این کافه‌ها اجازه می‌دهند تا هنرمندان جوان به ویژه در حیطه عکاسی و نقاشی، هنر خود را بر روی دیوارهای کافه به نمایش بگذارند.

یکی از نقاط عطف کافی‌شاپ‌های با تم هنری این است که ظاهر و فضای داخلی آن‌ها به صورت دوره‌ای کاملا تغییر می‌کند. به همین دلیل بیش‌تر کافه‌های هنری، طراحی داخلی جذابی دارند و حتی مشتریان ثابت مجموعه نیز منتظر طراحی‌های جدید کافی‌شاپ هستند. شما می‌توانید برای تغییر تم هنری طراحی داخلی کافی شاپ با رنگ‌ها و بافت دیوارها بازی کنید تا ترکیبی جذاب را به نمایش بگذارید.

جالب است بدانید که در طراحی داخلی کافه با تم هنری، هیچ محدودیتی در انتخاب ندارید و حتی می‌توانید از تخیل خود در طراحی داخلی استفاده کنید. همچنین می‌توانید از سبک‌های مختلفی در طراحی داخلی مجموعه مانند موزیکال، صنایع دستی، استودیوی هنری، هنر ترکیبی و سورئالیستی استفاده نمایید.

3. اصول طراحی داخلی کافی شاپ با تم گیم

کافه‌ای که علاوه‌بر سفارش نوشیدنی، بتوان در آن بازی‌های مهیجی را انجام داد، برای بسیاری از افراد هیجان‌انگیز است. برخی از کافی‌شاپ‌ها نیز با استفاده از کنسول‌های بازی، مشتریان نوجوان زیادی را به سمت خود جلب می‌کنند. طراحی داخلی کافی‌شاپ با تم گیم در شهرهای بزرگ از جمله شانگهای و توکیو بسیار معمول است.

4. اصول طراحی کافی شاپ بر اساس تم Fashion Icon

طراحی کافی‌شاپ با تم Fashion Icon نیز امروزه محبوبیت زیادی دارد و برای طراحی آن می‌توان از مضمون و نمادهای مد استفاده کرد. جالب است بدانید که برخی از مدیران کافه‌های معروف، ایده تم Fashion Icon را در مجتمع‌های تجاری پوشاک اجرا کرده‌اند و نتیجه بسیار جذاب و شگفت‌انگیزی را نیز در بر داشته است.

طراحی کافه در مناطق گردشگری:

در مناطق گردشگری و تفریحی سعی می‌شود طراحی‌ها بیان‌گر جغرافیا، اقلیم و فرهنگ و سنت منطقه باشد. بنابراین معمولا کافه‌ها تم سنتی دارند یا اینکه به سبک کلاسیک طراحی شده‌اند.  اما خب نمی‌توان گفت که این یک ایده‌ی جالب و برتری است، تنها شاید بتوان گفت این هم نوعی از طراحی در این مناطق به‌حساب می‌آید. بنابراین در مناطق گردشگری و تفریحی نیز می‌توان کافه‌ای طراحی کرد که متفاوت با این دو مدل از طراحی باشد. اتفاقا، بسیاری از کافه‌ها مدرن هستند که در طراحی آن‌ها جغرافیای منطقه به‌خوبی در نظر گرفته شده است. به‌طور کلی می‌خواهیم بگوییم که برای طراحی کافی‌شاپ در مناطق گردشگری فقط به المان‌های ظاهری، مبلمان و تجهیزات کافه بسنده نکنید، بلکه با کمک‌گیری از متخصصان این حوزه، طرحی را برای کافه‌ی خود در نظر بگیرید که هم از نظر کاربری مناسب باشد، و هم جذابیت بسیاری برای مشتریان داشته باشد. نکته‌ی مهم در اینجا این است که طراحی کافه در بافت تاریخی مستثنا از نکاتی است که در بالا بیان شد. طراحی کافه در بافت‌های تاریخی باید کاملا در چارچوب ضوابط و بافت تاریخی منطقه باشد. البته معمولا در بافت‌های تاریخی پیش از طراحی، عملیات‌های نوسازی و بازسازی انجام می‌شود. البته صحیح آن مرمت آن سازه و ساختمان قدیمی است.

- دو نوع طراحی کافه در مناطق گردشگری (باور عموم مردم)

1. اصول طراحی داخلی کافی شاپ با تم Rustic

 طراحی داخلی کافی شاپ با تم روستیک (Rustic) را می‌توان محبوب‌ترین ایده طراحی داخلی کافه در مناطق گردشگری و تفریحی در نظر گرفت که در آن از آیتم‌های مختلف دکوراسیون با مصالح طبیعی و عناصری مانند چوب، آجر و گیاهان استفاده می‌شود. با استفاده از تم روستیک می‌توان عناصر قدیمی از جمله خانه‌های روستای، مزرعه و یا مواردی از این قبیل، یک فضای قدیمی را برای مشتریان به نمایش گذاشت. در تم روستیک می‌توانید از در و پنجره‌های قدیمی، کوزه‌های قدیمی، سبدهای حصیری، سنگ، فلز، تخته سیاه و سایر آیتم‌های مشابه در قسمت‌های مختلف طراحی داخلی کافی شاپ استفاده کنید. لازم به ذکر است که هدف استفاده از این تجهیزات و بهره بردن از تم روستیک، به منظور القای حس قدیمی بودن به مشتری است. از کافه‌هایی که از تم روستیک استفاده می‌کنند.

2. اصول طراحی داخلی کافه سنتی

در طراحی داخلی کافی شاپ سنتی از عناصر قدیمی و محلی از جنس سنگ، چوب، آجر و کاهگلی در کنار پالت‌های رنگی قرمز، آبی، سبز و قهوه‌ای استفاده می‌شود. شما می‌توانید تم کافه سنتی را با عناصر استفاده شده در تم روستیک ترکیب کنید و به نوعی با قرار دادن عناصر قدیمی و روستایی، طراحی جالبی به فضای کافی‌شاپ هدیه دهید.

در دکوراسیون داخلی کافی شاپ سنتی بهتر است از میز و صندلی تخته‌های چوبی استفاده کنید. ترکیب این عناصر با قالیچه‌های سنتی و قرمزرنگ ایرانی، تداعی‌کننده محیط کاملا سنتی است. شما می‌توانید برای تکمیل عناصر تم سنتی از آیتم‌های مختلف محلی، لباس‌های سنتی، ظروف قدیمی، سماور، عکس‌های طبیعت، فانوس و مواردی از این قبیل استفاده کنید.

همان طور که در بالا گفته شد برای طراحی رستوران‌ها و کافه‌های سنتی تنها به استفاده از المان‌ها و مبلمان قدیمی بسنده نکنید. بلکه باید کل طراحی متناسب با این نیاز و سلیقه طراحی شود. به‌عبارتی دیگر طرح باید یکپارچه باشد.

نکات مهم در مورد طراحی داخلی کافی شاپ کوچک

لازم به ذکر است که طراحی داخلی کافی شاپ ارتباط مستقیمی با اندازه محیط مجموعه دارد. بنابراین اجرای صحیح تجهیزات و عناصر مهمی مانند نورپردازی و رنگ در طراحی دکوراسیون داخلی کافی‌شاپ بسیار مهم است. برای مثال، استفاده از نورپردازی طبیعی، رنگ‌های روشن و آیتم‌های بدون طرح در طراحی داخلی باعث می‌شود که مجموعه شما دل‌بازتر به نظر برسد. این امر سبب می‌گردد که مشتری در آن احساس خفگی نکند. در طراحی داخلی دکوراسیون کافی‌شاپ باید به نکات مختلفی توجهی کنید که در ادامه به برخی از آن‌ها می‌پردازیم:

1. اجرای سبک مینیمالیسم و استفاده از وسایل مینیمال

طراحی مینیمالیسم در دکوراسیون امروزی کافی‌شاپ‌ها بسیار محبوب شده است. البته با اینکه این طراحی را می‌توانید در مجموعه‌های بزرگ نیز مشاهده کنید، ولی جزو بهترین انتخاب‌ها برای طراحی داخلی کافی‌شاپ کوچک به شمار می‌رود. هنگامی که می‌خواهید طراحی داخلی مجموعه خود را به سبک مینیمال انجام دهید، توصیه می‌کنیم که از ویژگی‌های مهمی اعم از سادگی، اندازه کوچک و ظرافت وسایل برای طراحی نمای بیرونی کافی‌شاپ غافل نشوید.

2. پالت رنگ در طراحی دکوراسیون داخلی کافی شاپ کوچک

در صورتی که از پالت‌های رنگی در طراحی دکوراسیون داخلی کافی‌شاپ کوچک استفاده می‌کنید، لازم است تا برای بزرگ‌تر نشان دادن محیط از رنگ‌های روشن در پالت‌ها استفاده کنید. بدین منظور توصیه می‌کنیم که از رنگ سفید و کرم برای کافی‌شاپ خود استفاده نمایید.

3. استفاده از آینه در دیزاین کافی شاپ کوچک

یکی از محبوب‌ترین ترفندهای اصلی برای بزرگ‌تر نشان دادن یک محیط کوچک، استفاده از آینه در دیزاین مجموعه است. برای این کار می‌توانید از یک آینه بزرگ بر روی دیوار استفاده کنید که هنگام بازتاب نور، حس داشتن پنجره‌ای رو به بیرون را به مشتریان القا می‌کند. استفاده از این تکنیک به نوعی باعث می‌شود که فضای محیط بزرگ‌تر به نظر برسد.

4. توجه به جزئیات در طراحی داخلی کافه کوچک

فکر می‌کنید که توجه به جزئیات در طراحی داخلی کافی شاپ کوچک چقدر اهمیت دارد؟ در جواب این سوال باید بگوییم که با توجه به محدودیت فضا در کافی‌شاپ‌های کوچک، باید از تجهیزات و وسایل کم‌تری در مجموعه استفاده کنید. در غیر این صورت تاثیرگذاری لازم را نخواهد داشت و مشتری‌ها در آن احساس راحتی نخواهند داشت. بنابراین توصیه می‌کنیم که از تزیینات اضافه، میز و صندلی‌های بزرگ و دیوارها و طرح های شلوغ در طراحی داخلی کافی شاپ کوچک استفاده نکنید.

سخن پایانی

طراحی داخلی یکی از مهم‌ترین جنبه‌های محیطی کافی‌شاپ به شمار می‌رود که باید نگاه ویژه‌ای به آن داشت. در طراحی داخلی کافه سبک‌های مختلفی وجود دارد که در این مطلب سبک‌ها و ایده‌های مختلفی را بررسی کردیم که استفاده از هر کدام از آن‌ها بستگی به مشتریان هدف شما خواهد داشت. نورپردازی مناسب، چیدمان اصولی، انتخاب تم متناسب با مشتریان هدف، انتخاب موقعیت جغرافیایی صحیح و غیره جزو ایده‌های خلاقانه‌ای است که می‌توانید انتخاب کنید.

در صورتی که قصد تاسیس یا بازسازی کافی‌شاپ خود را دارید، توصیه می‌کنیم که حتما با یک فرد یا شرکت  متخصص در زمینه‌ی طراحی داخلی کافی‌شاپ مشورت نمایید. بدین منظور می‌توانید با مجموعه اینجیر دیزاین ارتباط برقرار کنید و از راهنمایی‌های کارشناسان مجرب این شرکت بهره‌مند شوید.

پروژه های طراحی نشیمن
دسته بندی پروژه ها
ویلا
مسکونی
ورزشی
اداری
تجاری
طراحی نما
ما را دنبال کنید :
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x