اینجیر دیزاین

 ساخت ساختمان در نوشهر نسبت به شهرهای دیگری مثل تهران فرق دارد و لازم است به نکات آن توجه کرد. نوشهر، یکی از شهرهای شمالی کشور است که ساخت ساختمان و ویلا در آن رواج بسیار زیادی پیدا کرده است. اکنون شاهد پیشرفت ساخت‌وساز در این منطقه هستیم. برای ساخت ساختمان در نوشهر باید مراحل انجام این کار را بدانید و به‌صورت اصولی آن‌ها را اجرا کنید.

. نوشهر، شهری جنگلی و ساحلی است که در آن آپارتمان‌ها و ویلاهای مدرنی ساخته شده‌اند و درحال ساخت هستند. توجه به معماری اقلیمی و درنظرگرفتن شرایط آب‌وهوایی نوشهر، کمک شایانی در طراحی و ساخت ساختمان در نوشهر می‌کند. ما در این مقاله سعی داریم تمامی آنچه شما برای ساخت ساختمان در نوشهر به آن نیاز دارید را خدمتتان ارائه دهیم و شما را در طراحی و ساخت هرچه بهتر و اصولی‌تر ساختمان مدنظرتان یاری دهیم.

 ساخت ساختمان در نوشهر نیازمند پیش‌نیازهای خاصی است. ما در ادامه، هرآنچه که لازم است برای ساخت ساختمان در نوشهر بدانید برای شما آماده کردیم.

  قبل از بررسی مراحل ساخت ساختمان در نوشهر، به نکات طراحی معماری در اقلیم مرطوب می‌پردازیم تا تفاوت‌های طراحی در این فیلم را با سایر اقلیم‌ها پیدا کنیم.

معماری در اقلیم مرطوب

 اقلیم مرطوب در کشور ما جزء کم ‌وسعت‌ترین اقلیم‌ها است که در سواحل جنوبی دریای خزر واقع شده است.

 این اقلیم را می‌توان به دو ناحیه‌ی جلگه‌ای و کوهستانی تقسیم کرد.

 شهر نوشهر علاوه بر جلگه‌ای بودن، کوهپایه‌ای نیز هست. ازاین‌جهت، طراحی و ساخت ساختمان در نوشهر ویژگی‌های هردوی این ناحیه‌ها باید مطابقت داشته باشد.

ویژگی‌های عمومی اقلیم مرطوب

 همان‌طور که می‌دانی در تمام ماه‌های سال رطوبت بالا است و در فصل پاییز و زمستان، بارندگی بسیار زیاد است.

 بارش باران سبب تراکم پوشش گیاهی در این منطقه شده و اختلاف دمای شب و روز بسیار کم است.

 رطوبت زیاد یک مشکل بزرگ در این اقلیم است؛ چراکه هوای مرطوب در سطحی پایین‌تر از هوای خشک قرار گرفته و تنفس را مشکل می‌کند. ازاین‌رو، برای ساخت ساختمان در نوشهر و سایر شهرهای شمالی باید به جریان هوای هدایت‌شده به داخل ساختمان اهمیت ویژه‌ای داد.

 وزش باد را باید در این اقلیم کنترل کرد؛ دلیل این امر این است که باد باعث نفوذ رطوبت بیش‌تر به ساختمان و کاهش مقاومت نما می‌شود.

 طراحی اقلیمی با رعایت نکاتی مثل محافظت از بنا در برابر بارندگی شدید، استفاده از جریان هوا و باد به طور مطلوب و ایجاد سایه روی پنجره‌ها انجام می‌شود.

چند اصل اساسی برای معماری در اقلیم مرطوب

 1. طراحی و ساخت ساختمان در جهت جنوب انجام بگیرد، نقشه‌ها باز و باریک باشد و بخش‌هایی از ساختمان که در معرض باد قرار دارند، کاملاً محافظت‌شده باشند.
 2. تا جای ممکن ساختمان را در مرکز حیاط بسازید که امکان تهویه‌ی مناسب و کاهش رطوبت را داشته باشد.
 3. هرچقدر دیوارها را کوتاه‌تر بگیرید، امکان کوران هوا و هدایت باد بیش‌تر است.
 4. از پنجره‌های قدی با عرض زیاد استفاده کنید تا جریان هوای زیادی را به داخل ساختمان وارد کنید.
 5. برای ساخت ساختمان در نوشهر، بهتر است تعداد طبقات را بالا ببرید تا ساختمان را در جهت وزش بادهای مطلوب قرار دهید.

ویژگی‌های معماری در اقلیم مرطوب کدام‌اند؟

نوشهر شهری مرطوب محسوب می‌شود و از ویژگی‌های معماری و ساختمان‌های نوشهر می‌توان به یازده مورد زیر اشاره کرد:

 1. حصارها و دیوارهای اطراف ساختمان تاحدامکان کوتاه هستند و عرض کوچه‌ها در این مناطق زیاد است.
 2. فاصله‌ی ساختمان‌ها در نوشهر و سایر شهرهای شمالی زیاد است و این به معنی نبود درز انقطاع‌های مرسوم در تهران میان ساختمان‌ها است.
 3. در ساختمان‌های ساحلی، از پایه‌های چوبی برای احداث بنا استفاده می‌کنند.
 4. ایوان‌های عریض و سرپوشیده در ساخت ساختمان در نوشهر مرسوم است؛ این کار برای عدم نفوذ باران به داخل ساختمان و ایجاد ارتباط بین فضاهای داخلی انجام می‌شود.
 5. از سقف‌های شیب‌دار در اقلیم مرطوب استفاده می‌شود که از یک یا چند جهت دیوار بیرون زده‌اند و غالباً دارای پوشش ورق گالوانیزه، ساقه‌ی برنج و ایرانیت هستند.
 6. برای ساخت ساختمان در نوشهر، جهت نورگیری ساختمان را از جنوب قرار دهید و نورگیری به فضاهای اصلی را بیش‌تر کنید.
 7. پنجره‌های قدی و بزرگ در ایجاد جریان هوای مطلوب بسیار مؤثرند اما اگر به علت محدودیت فضایی، مجبور به استفاده از پنجره‌های کوچک شدید، در جانمایی آن‌ها دقت کنید که حتماً در جای مناسب قرار بگیرند تا جریان هوا را به داخل هدایت کنند.
 8. برای ساخت ساختمان در نوشهر، از طراحی زیرزمین باید صرف‌نظر کنید؛ چراکه رطوبت بالا است و سطح آب‌های زیرزمینی در این مناطق بالا است.
 9. زمین در مناطق مرطوب دارای رطوبت زیادی است؛ لذا در زمان قدیم از کرسی‌چینی و در حال حاضر از پیلوت برای اتصال زمین و ساختمان استفاده می‌شود.
 10. دقت کنید که به‌هیچ‌وجه از سقف مسطح در مناطق مرطوب استفاده نکنید؛ در غیر این صورت خسارت‌های زیادی به شما وارد می‌شود.
 11. حتماً از عایق حرارتی استفاده کنید تا هوای فضای داخلی را به مرز آسایش نزدیک کنید. برای دیوارهایی که بارش بیشتری را تجربه می‌کنند، از ایزوگام استفاده کنید.
ساخت وساز در نوشهر

مصالح مصرفی در اقلیم مرطوب

 برای کسانی که قصد ساخت ساختمان در نوشهر را دارند، استفاده از مصالح سبک با کم‌ترین ظرفیت حرارتی، بهترین انتخاب است. شاید بپرسید دلیل این انتخاب چیست؟ باید بگوییم که مصالح سبک جریان هوا و تهویه را افزایش می‌دهند.

 هرگونه استفاده از فلزات، ایجاد زنگ‌زدگی و فرسایش می‌کند. درمورد اتصالات، حتماً از اتصالات چوبی به‌جای انواع فلزی آن‌ها استفاده کنید.

 چوب، پرکاربردترین مصالح در اقلیم مرطوب است. کاه‌گل هم برای اندودکاری استفاده می‌شود.

 دو عنصر معماری که کاربرد زیادی در اقلیم مرطوب دارند شامل تلار و داکت اسپلیت می‌شود.

 تلار درواقع، فضایی شبیه به یک بهارخواب است که در طبقات بالایی ساختمان واقع شده است و در فصول گرم، جایی برای صرف غذا و استراحت است. چون تلار در طبقات بالایی قرار گرفته، باد بیش‌تری در این فضا جریان دارد.

 داکت اسپلیت هم جایگزین پنجره برای فضاهایی است که فاقد آن هستند. داکت اسپلیت به تهویه‌ی محیط کمک می‌کند و هوای سردوگرم را ردوبدل می‌کند.

مراحل ساخت ساختمان در نوشهر

خرید زمین

 برای شروع طراحی و ساخت ساختمان در نوشهر، ابتدا باید به سراغ خرید زمین بروید. خیلی‌ها تصور می‌کند که خرید زمین آسان‌ترین مرحله‌ی ساخت ساختمان است؛ درحالی‌که اصلاً این‌طور نیست تا این مرحله را نباید آسان تلقی کرد. قبل از انتخاب زمین باید به موقعیت آن، توپوگرافی، دسترسی‌ها و هم‌جواری‌های آن توجه کرد.

 به سند زمین دقت بسیاری داشته باشید. در بعضی از موارد ممکن است که سند در گروی بانک باشد و برای شما دردسرساز شود. با انجام تحقیقات لازم، سند در گروی بانک یا شخصی نیست و می‌توانید به‌راحتی با در دست‌داشتن آن، مجوزهای لازم برای ساخت ساختمان در نوشهر را بگیرید.

 برای خرید زمین به این نکته نیز توجه کنید که زمین‌های دوبر برای ساخت ساختمان بهتر هستند؛ شاید دلیل این امر را بتوان در تعبیه پنجره‌های زیاد در برهای زمین و هدایت نور به داخل ساختمان دانست.

اخذ مجوزهای موردنیاز

 برای اخذ مجوز باید مراحلی را طی کنید؛ این مراحل شامل تشکیل پرونده، بازدید میدانی، دستور نقشه، طراحی نقشه‌های معماری، عوارض، تهیه مدارک پیش‌نویس و درنهایت چاپ پروانه ساختمانی یا مجوز ساخت ساختمان در نوشهر است. برای تشکیل پرونده باید به دفاتر خدمات الکترونیک در نوشهر مراجعه کنید و مدارک موردنیاز را تهیه و تحویل دهید. ساخت ساختمان در نوشهر بسیار آسان‌تر است شهر تهران است و مراحل اداری آن سریع‌تر و آسان‌تر انجام می‌شود.

 در مرحله‌ی بعدی، ملک شما مورد بازدید قرار می‌گیرد. در این وهله، ابعاد ملک اندازه‌گیری می‌شود و مواردی چون عرض‌گذر، بنای موجود و موقعیت ساختمان‌های مجاور مورد بررسی قرار می‌گیرد.

 بعد از پشت سر گذاشتن مراحل اداری، دستور نقشه صادر می‌شود و نقشه‌های معماری باتوجه‌به ابعاد و اندازه‌ی ملک، متراژ سند، عرض‌گذر، تعداد طبقات و سطح اشتغال، تهیه می‌شود.

 پس از تصویب نقشه‌های معماری، پرداخت عوارض انجام می‌شود و به یک پیش‌نویس جواز می‌رسید. مدارکی که برای پیش‌نویس نیاز است شامل نتیجه آزمایش مقاومت خاک، نقشه‌های فاز ۲ و گرفتن تأییدیه از سازمان نظام‌مهندسی شهر نوشهر است. در این مرحله، نوبت به انتخاب ناظر از سوی سازمان نظام‌مهندسی برای ملک شما می‌رسد.

 بعد از تعیین ناظرین، برگ سبز ساختمان صادر شده و در این مرحله، پروانه‌ی ساختمانی شما صادر خواهد شد.

قرارداد بستن با یک پیمانکار کلی یا پیمانکار جز در هر مرحله

 باتوجه‌به مراحلی که به آن اشاره کردیم، برای اجرای ساختمان به چند پیمانکار نیاز است که عملیات مختلف ساختمانی را انجام دهند.

 پیمانکاران ساختمان می‌توانند به‌صورت کلی و کنترات کلیه‌ی عملیات ساختمانی را برعهده بگیرند یا برای هر قسمت مانند اسکلت‌بندی، سفت‌کاری، نازک‌کاری و غیره، جدا پیمانکار معرفی شوند. پیمانکاران ساختمانی می‌توانند توسط ناظرین معرفی شوند و یا خود مالک آن‌ها را انتخاب کنند. این مرحله، اولین گام عملی ساخت ساختمان در نوشهر است.

 پس از تعیین پیمانکاران، نوبت به گودبرداری می‌رسد.

گودبرداری

 اولین مرحله از مراحل عملیاتی ساختمان به گودبرداری تعلق می‌گیرد. شما می‌توانید با مراجعه به نقشه‌ی سازه و مشورت‌گرفتن با مهندس سازه، از نوع و شکل فونداسیون خود به همراه ابعاد و اندازه آن باخبر شوید.

 در این مرحله، حساسیت خاصی روی ایمنی گود و سلامت کارگران به خرج بدهید و هیچ‌گونه دخالت غیرحرفه‌ای در نحوه گودبرداری نداشته باشید. اگر شما به‌عنوان مالک ملک در آن مکان حضور دارید، کار را به افراد متخصص و پیمانکاران تخریب و گودبرداری بسپارید و حتماً قبل از گودبرداری، تاریخ انجام عملیات گودبرداری را با ساعت دقیق به مهندس ناظر سازه یا هماهنگ‌کننده‌ی خود اعلام کنید.

 اگر ملک دارای طبقات منفی و زیرزمین نباشد، عمق گود تا یک متر و یا حتی کم‌تر نیز کافی است. اما برای ساختمان‌هایی که تعداد طبقات بیش‌تری دارند یا برج‌ها، کندن گود را تا رسیدن به زمین بکر ادامه می‌دهند.

نقش مقاوم‌سازی در ساخت ساختمان در نوشهر

 وقتی که پی‌کنی و گودبرداری تمام شد، باید استحکام گود بررسی شود. این کار توسط مهندس سازه انجام می‌شود و در صورت نیاز، مقاوم‌سازی پی انجام می‌شود.

 مقاوم‌سازی پی توسط روش‌هایی مانند اجرای سازه نگهبان، اجرای شمع، تیرک و گاهی یک ردیف دیوار سنگی در کنار پی انجام می‌شود.

پیاده‌سازی بتن مگر

 بعد از مقاوم‌سازی گود و پیش از اجرای فونداسیون، بتن مگر اجرا می‌شود. بتن مگر را با نام‌های دیگری چون بتن نظافتی، سبک و لاغر نیز می‌شناسند.

 بتن مگر دارای ضخامت کمی در حدود ۱۰ الی ۱۵ سانتی‌متر است و عیار سیمان آن حدود ۱۵۰ کیلوگرم است. اجرای بتن مگر برای آماده‌سازی بستر خاک برای اجرای فونداسیون و جلوگیری از زنگ‌زدگی آرماتورها است.

 استفاده از بتن مگر، مقاوم‌سازی گود را تثبیت و سطح داخل پی را تراز می‌کند. در نهایت، اجرای فونداسیون ساختمان شما با سهولت بیشتری انجام می‌شود.

مرحله‌ی آرماتوربندی؛ مرحله سخت و پیچیده در ساخت ساختمان در نوشهر

 در این مرحله که یکی از مهم‌ترین و پیچیده‌ترین مراحل ساخت ساختمان در نوشهر است، مهندس سازه و هماهنگ‌کننده از شما می‌خواهد که آرماتوربندی را انجام دهید و حجم میلگردها و قطر موردنظر به شما اعلام می‌شود. قطر میلگردها مطابق با نقشه سازه تعیین می‌شود.

 دررابطه‌با قطر و تراکم میلگردها، هرجا تعداد طبقات ساختمان بیشتر باشد، این عدد بزرگ‌تر شده برای اجرای آن‌ها به افراد حرفه‌ای نیاز است.

 فرقی نمی‌کند که اسکلت ساختمان شما فلزی باشد یا بتنی؛ درهرصورت این مرحله باید انجام گیرد و شبکه‌بندی میلگردها بادقت هرچه‌تمام‌تر اجرا شود. اجرای این شبکه‌ها با استفاده از جوشکاری و در بعضی‌اوقات با سیم آرماتوربندی است.

 اتصال میان میلگردها در این شبکه‌بندی بسیار حائز اهمیت است؛ چراکه در صورت واردشدن فشار کششی مثل زلزله به این آرماتورها، این اتصالات تمام نیرو و فشار را تحمل می‌کنند.

قالب‌بندی فونداسیون

 با اجرای قالب‌بندی و بتن‌ریزی، اجرای فونداسیون و آرماتوربندی به پایان می‌رسد. دقت داشته باشید که بتن باید همواره مرطوب باشد تا مقاومت آن بالا برود؛ به همین دلیل است که بتن را قالب می‌بندند تا تماس کمتری با خاک داشته باشد و رطوبت کمتری از دست بدهد.

 قالب‌ها جنس فلزی یا چوبی دارند که باعث عدم خروج بتن و آب سیمان شده شکل فونداسیون را حفظ می‌کنند.

 اگر اجرای فونداسیون عمقی باشد، دیوارهای خاک را با کیسه‌های نایلونی بپوشانید و به‌عنوان قالب از آنها استفاده کنید.

 چرب کردن قالب‌ها نیز در این مرحله بسیار مهم است و باید به‌صورت اصولی انجام شود؛ چرب کردن قالب‌ها به‌منظور نچسبیدن بتن به قالب انجام می‌گیرد.

بتن‌ریزی

 آخرین مرحله‌ی اجرای فونداسیون، بتن‌ریزی است که در این مرحله پس از آرماتوربندی و قالب‌بندی، فضای خالی قالب‌ها با بتن پوشانده می‌شود. در اغلب موارد از بتن آماده استفاده می‌شود که کیفیت آن تضمین‌شده است.

 برای جلوگیری از تأثیر شرایط محیطی، بتن را ویبره می‌کنند تا حباب هوا تخلخل موجود در آن از بین برود.

 پس از بتن‌ریزی، قالب‌ها را جدا می‌کنند و برای شروع اسکلت‌بندی آماده می‌شوند.

اجرای اسکلت‌کاری؛ مرحله‌ی بعدی در ساخت ساختمان در نوشهر

 برای ساخت ساختمان از دو نوع اسکلت فلزی یا بتنی استفاده می‌شود هر دو مقاومت قابل‌توجهی دارد؛ اما باتوجه‌به گران‌بودن اجرای اسکلت فلزی، اغلب کارفرمایان اسکلت بتنی را ترجیح می‌دهند.

 برای اجرای اسکلت، ابتدا ستون‌ها را می‌ریزند اولویت هم با ستون‌های وسط است که بار بیش‌تری را تحمل می‌کنند. پس از ستون‌های وسط، نوبت به ستون‌های کناری و سپس، ستون‌های گوشه می‌رسد. پس از آن، سراغ راه‌پله‌ها می‌روند و سپس طبقات را بتن‌ریزی می‌کنند.

 دروازه با اسکلت فلزی باید صفحه‌ستون و پایه‌های آنها قرار بگیرند و تنظیم شوند.

اجرای سقف

 اجرای سقف یکی از مهم‌ترین مراحل ساخت ساختمان است و ابزارهایی که در آن استفاده می‌شود، مشابه اجرای کف است. تنها تفاوت میان اجرای سقف و کف این است که فاصله میان آرماتورها در سقف با تیرچه پوشانده می‌شود

 روش‌های اجرای سقف شامل سقف تیرچه‌بلوک، سقف تام، یوبوت، سقف کوبیاکس و سقف تیرآهن است. در اصطلاح به سقف طاق‌زنی می‌گویند که در روش‌های نوین در ساخت ساختمان در نوشهر از مصالح سبک‌تری استفاده می‌کنند که عایق صدا و حرارت باشند.

دیوارچینی

 دیوارچینی، آخرین مرحله از مراحل اولیه اجرای ساختمان است که شامل چیدن دیوارهای بیرونی و داخلی ساختمان می‌شود. اگر برای ساخت ساختمان در نوشهر از اسکلت فلزی یا بتنی به‌عنوان بدنه‌ی اصلی ساختمان استفاده می‌کنید، از سفال برای چیدن دیوارها استفاده کنید. دقت داشته باشید که در این مرحله برای تنظیم بلوک‌های سفالی یا آجرها، به‌دقت زیادی لازم نیست.

 برای اجرای دیوارها از سفال، بلوک‌های سبک، دیوارهای پیش‌ساخته و آجر می‌توانید استفاده کنید. در ایران، عمدتاً از آجر برای دیوارچینی استفاده می‌کنند. در پایان مرحله‌ی دیوارچینی و اجرای سقف، از بتن‌پاشی برای مقاومت بیشتر استفاده می‌کند.

اجرای تأسیسات مکانیکی و برقی، مرحله‌ی بعدی ساخت ساختمان در نوشهر

 پس از مراحل ذکرشده، نوبت به لوله‌کشی گاز، آب و برق می‌رسد. در ساختمان‌های جدید از لوله‌های آتش‌نشانی هم استفاده می‌شود. بعد از اتمام این مرحله از ساخت ساختمان در نوشهر، وارد کارهای تخصصی ساختمان می‌شوید که بسیار پیچیده و تخصصی هستند.

 اجرای تأسیسات شامل نصب هواکش، دودکش، دستگاه فاضلاب، لوله‌کشی گاز، لوله‌کشی فاضلاب، لوله‌کشی برق و سیم‌کشی و در آخر، اجرای تأسیسات آتش‌نشانی است.

پروژه لوتوس در نوشهر

گچ‌وخاک

 پوششی که روی اتصالات را می‌پوشاند و پیش از گچ‌کاری صورت می‌گیرد. البته برای ساخت ساختمان در نوشهر، از گچ گیپتون استفاده می‌کنند که در مقابل رطوبت ترک نخورده و پوسته نمی‌شود. گچ گیپتون ضد رطوبت است.

نصب چارچوب‌ها و درها

 پس از مرحله‌ی گچ‌وخاک، چارچوب درها و قاب پنجره‌ها نصب می‌شوند. دقت کنید که پنجره‌ها حتماً دوجداره باشند.

 برای مناطق مرطوب مثل نوشهر، از سایبان روی پنجره‌ها استفاده می‌شود.

 چارچوب درها باید از جنس چوب باشد. چارچوب فلزی در مناطق مرطوب سبب زنگ‌زدگی می‌شود.

گچ‌کاری

 برای ساخت ساختمان در نوشهر، از گچ گیپتون برای سفیدکاری استفاده کنید. همه‌ی دیوارها و سقف‌ها به‌جز نواحی کاشی‌شده، باید گچ شود.

نصب آسانسور

 نصب کابین آسانسور، یکی از مراحل نازک‌کاری محسوب می‌شود. این کار توسط شرکت‌های خدمات آسانسور انجام می‌شود و توسط ناظر آسانسور یا یک شرکت حقوقی معتبر تأیید می‌شود.

 در طراحی داخلی، از سیمان‌سفید به‌جای گچ استفاده می‌شود. سیمان‌سفید باعث کاهش رطوبت در فضای داخلی می‌شود.

اجرای نما، از مراحل پایانی ساخت ساختمان در نوشهر

 نما هم شامل نمای خارجی و هم نمای داخلی می‌شود. نمای داخلی همان طراحی دکوراسیون داخلی است. نمای خارجی از مصالحی چون سنگ تراورتن، مرمر، آجرنما یا سنگ دهبید ساخته می‌شود. در شهرهای شمالی مثل نوشهر شاهد این هستیم که بسیاری از ساختمان‌ها نما نمی‌شوند یا اگر نما بشوند، بیش‌تر از چوب یا سنگ تراورتن استفاده می‌شود. استفاده از سیمان‌سفید یا آجرنما در این مناطق مرطوب توصیه نمی‌شود؛ چراکه رطوبت و بارندگی زیاد سبب سفیدشدن و سایش این مصالح می‌شود.

اجرای کابینت آشپزخانه و کمدهای دیواری

 در مرحله اجرای کابینت آشپزخانه و کابینت سرویس بهداشتی، می‌توانید دو سبک سنتی و مدرن استفاده کنید یا با طراحان دکوراسیون داخلی مشورت کنید.

نقاشی و دکوراسیون داخلی، آخرین مرحله ساخت ساختمان در نوشهر

 در زمانی که تمام کارها انجام شده و ساختمان به اتمام رسیده است، به‌نوبت به طراحی داخلی نقاشی ساختمان می‌رسد. دکوراسیون داخلی تماماً سلیقه‌ای است و هرکس بنا به سلیقه خود مبلمان، رنگ دیوارها، کف‌پوش، پرده‌ها، فرش و دیگر تجهیزات را انتخاب و استفاده می‌کند.

طراحی دکوراسیون داخلی

 این محل یکی از مهم‌ترین مراحل ساخت ساختمان در نوشهر است که در زیبایی آن تأثیر بسزایی دارد. طراحی دکوراسیون داخلی خود را به سبک مدرن انجام دهید که موردپسند بسیاری از افراد است. این روزها سبک مدرن طرف‌داران زیادی دارد با ویژگی‌های خود، فضای داخلی و نمای خارجی را بسیار جذاب می‌کند.

 همچنین بخوانید: معرفی سبک مدرن

نتیجه‌گیری

 ساخت ساختمان در نوشهر نیازمند بررسی ویژگی‌های اقلیمی و منطقه‌ای این شهر در وهله‌ی اول است. پس از شناخت و پیاده‌سازی پیش‌نیازها، طراحی ساختمان شروع می‌شود و با اخذ مجوزهای لازم، به مرحله‌ی اجرای می‌رسد. برای طراحی اصولی و اقلیمی، باید نکات طراحی در اقلیم مرطوب را بدانید و به اجرای دقیق آن حساس باشید. با مشورت‌گرفتن از افراد متخصص در این زمینه می‌توانید بهترین طراحی را داشته باشید و ساخت ساختمان در نوشهر را به بهترین وجه تجربه کنید. شما خود می‌توانید ناظر بر پروژه باشید یا کلاً کار را به یک شخص ثالث بسپارید.

 به نظرتان کدام‌یک از معیارهای طراحی در اقلیم مرطوب برای کاهش رطوبت و رسیدن به دمای آسایش بهتر عمل می‌کند؟ آیا تابه‌حال ساخت ساختمان در نوشهر را تجربه کرده‌اید؟ تجربه‌های خود را از ساخت ساختمان در اقلیم مرطوب با ما به اشتراک بگذارید.

پروژه های ساخت و ساز
دسته بندی پروژه ها
ویلا
مسکونی
ورزشی
اداری
تجاری
طراحی نما
ما را دنبال کنید :